Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk padá

Dobrý den,
zase mám menší problém, a tak se na vás obracím s žádostí o pomoc.
Mám Windows XP Profesional a ''průměrně výkonný počítač''. :-)

Když zasunu do USB externí disk, normálně se zobrazí okno s dotazem, co chci dělat. Kliknu na ''Otevřít složku a zobrazit soubory''. To také udělá, jenže za pár vteřin zmizí všechna okna, složky na ploše, a dokonce i lišta s nabídkou Start a zůstane jen tapeta. Za pár vteřin se to zase objeví ovšem bez okna s externím diskem. Když to zkouším otevřít přes Tento počítač, stane se to samé. Soubory tam mohu přenášet jen tak, že je označím a přesunu na ikonku externíhodisku v okně Tento počítač.
Přitom mám vyzkoušené, že na dvou notebookách to jde normálně otevřít, mazat soubory, vytvářet složky a nepadá to. Oba notebooky mají Windows Vista.
Externí disk je nový.

Díky všem za rady. Doufám, že se to vyřeší.

Ten externí disk je nový. Tohle je první počítač, na který jsem ho připojil. Navíc jsem to teď zkoušel s diskem kamaráda a ten to taky vyhazuje. Oba disky jsme projeli antivirovou kontrolou a nic to nenašlo. Ale podívám se na to, co mi doporučujete.
A existuje podle vás nějaký jiný důvod, proč to nejde?