Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Preinstalace systemu

Dobrý den, rozhodl jsem se, že si přeinstaluji systém windows ale mám 2 problémy
1. mám windows ultimate 64 bit,bohužel se mi povedlo ztratit instalačku,počítač mám od známého takže "reklamovat" nemůžu.Zjistil jsem,že se dají stáhnout jenom čisté ISO obrazy(Cd.Stačí tyto ISO obrazy vypálit na DvD pomocí nera? jakou rychlostí to mám vypálit? 4x? nebo maximum? (pro iso soubory mám vých. program nero,a rovnou to vyhodí nabídku na vypálení).Za další,jak v BIOsu nastavím bootování z DvD rom?
mám AMD phenom něco něco procesor.(pokud to má vliv) nebo hoďte nějaký odkaz.
Co mám v instalaci vybrat,aby se celý windows přeinstaloval,ne jen "opravil"? Díky

Ano, obraz stačí vypálit, třeba pomocí NERA. Tedy opakuji, vypálit jako obraz, ne vypálit soubor *.ISO jako datové CD/DVD, jak to dělají někteří jedinci a pak se diví, že nejde nabootovat...

Jakou rychlostí? No to záleží podle použitého média, jakou rychlost zvládne. Ale není nutné vypalovat tou maximální. Použij DVD-RW a nemáš co zkazit.

V biosu buddš mít volbu "Boot priority" nebo podobně pojmenovanou, máš to popsané v manuálu k základní desce. Většina biosů také obsahuje boot menu (spouští se např. klávesou F12), takže ani nemusíš v biosu nic měnit.

Při instalaci odstraň celý oddíl, naformátuj a udělej čistou instalaci. Doufám že nemusím připomínat, že přijdeš o všechna uložená data, která máš určitě zálohovaná.

o data mi nejde,ty ať se zratí,vše potřebné si po jednom incidentu dávám jen a pouze na externí disk,takže o to mi nejde.Jde mi jen o připojení k internetu,mám router (wifi),ale mám to připojené kabelem,tak se domnívám že se "nastavení" nezmizí,protože tam vlastně žádné není,píchl jsem tam kabel a fungovalo to..

jinak,desku mám http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M4A78 /
ta má bootovaní jak?
Děkuji

Tak jsem restartoval PC,po restartu jako vždy bavěhla zelená tabulka asus a tam bylo napsané press tab to bios menu,tak jsem dal tab,nastavil boot prioritu na cd(dvd) romku,takže teď jen zbývá vypálit DvD,a poté pouze strčit dvd do mechaniky,restartovat a "ono se samo nabootuje" nebo musim dát v určitou dobu "pokyn" k bootování?
Díky moc za rady,dělám to poprvé :)

Ahoj,tak jsem tedy přeinstaloval systém,ale mám pár problému.Nejede mi zvuk,to je docela pochopitelné když nemám ovladač,ale nevím kde ho seženu.Za další nevím,jaké všechny ovladače a tak mám stáhnout - a kde stáhnout.
Pak mám taky problém,že je divné aero a divné písmo.
Děkuji za rady

Už jsem našel,děkuji.Hledal jsem pod ati a ono to je amd.
Teď mám další problém,nefunguje mi vstup pro sluchátka zepředu pc (zelený).Nechybí mi ovladače ještě na něco?
mám - graf ovladač,zvuk ovladač
(problém s písmem a aerem se vyřešil graf. ovladačem)