Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soubor ogg

Omlouvám se za (pro někoho velmi) hloupý dotaz. Mám soubory ogg (měla by to být hudba) a nevím jakým softem na ně. Nejlépe převést na mp3... Setkal jsem se s tím poprvé, tak prosím "rádobyodborníky" jímž jsou tyto soubory denním chlebem o odpuštění si hloupých poznámek. Díky :-):beer:

Vieš, ono je to tak, že CD má kapacitu okolo 800 MB. Ak ukladáš hudbu vo forme audio CD, tak je to také "zvláštne" ako ty hovoríš. Ale ak ukladáš dáta, tak hoci uložíš 700 MB, tak v skutočnosti sa ukladá 800 MB, len tých zvyšných 100 MB nevidíš. Ide o to, že pre záznam hudby sú použité dve samostatné techniky na ochranu uložených dát a tie zaberajú miesto. Toto miesto ty neuvidíš, pretože tie dve techniky zvláda napaľovačka sama a priamo ich sprácováva. Pri zápise dát sa používa dodatočne ešte tietia technika a túto už spracováva počítač a dáta sa ukladajú nie vo forme ako to "vidíš" v Nerovi, ale vo forme, ktorá vznikne zlepením dát a kontrolných súčtov. Ak sa nemýlim, tak prvá technika odstraňuje chyby C1, druhá C2 a tretia CU. Ale s týmto som si už nie celkom istý.