Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání NTB do domácí sítě

Potřeboval bych poradit od někoho kdo se vyzná nebo kdo řešil podobný problém. Předesílám, že jsem samouk proto prosím srozumitelně. Mám v domácí síti stolní PC ( Win XP ) a dva multimediální přehrávače ( Xtreamer a Iamm ) všechny tyto přístroje spolu bez problémů komunikují. Problém ovšem nastane pokud se snažím do domácí sítě přidat notebook ( Dell Vostro 3750, Win 7 Proffesional 64bit ) ať dělám co dělám NTB do sítě prostě nedostanu. Nastaveno mám myslím vše snad správně, ale v síti se mi prostě neobjeví. Pokud spustím poradce při potížích s domácí skupinou tak mi to oznámí něco v tom smyslu, že problém se týče síťového připojení a že nejdřív ho chce opravit, toto tedy odsouhlasím a vyskočí na mě nesmysl, že systémový čas nesouhlasí s místním časem. I to jsem tedy zkusil opravit, to se ovšem samo neopravilo, opravdu už nevím co s tím. U všech ostatních přístrojů v domácí skupině to šlo bez problémů, ale NTB tam ne a ne dostat. Nemá někdo radu na pokud možno přesný postup? Jsem z toho už zoufalej. Předem moc děkuju.

Děkuju za odpověď. Zrušil jsem tedy domácí skupinu, ale stále se mi v PC ( Win XP ) nezobrazuje notebook. Zkusil jsem tedy přidat místo v síti v PC ručně, ale pořád mi to píše že položka je pravděpodobně neplatná a mám zvolit jinou. Na multimediálním přehrávači se mi ve skupině Doma spolu s PC objevil i notebook, ale pokud se do něho chci dostat tak to chce nějaké heslo čili se tam stejně nedostanu. Je třeba ještě někde něco nastavit? U požadovaných složek které chci sdílet jsem nastavil, že sdílené jsou, ale pořád mám u nich zámek, je to tak v pořádku? Osobně mám pocit, že by to tak být nemělo, protože pokud kliknu pravým a dám sdílet tak nabízí 4 možnosti a to s Nikým ( u kterého právě svítí zámek který mám i u ikon v průzkumníku ), Domácí skupina - čtení, Domácí skupina - čtení, zápis a určití lidé. Je třeba tedy ještě tady něco donastavit. Za každou radu moc děkuju.