Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač nelze spustit

Dobrý den

Mám problém z počítačem.Koupil jsem noví procesor a když ho dám do počítače tak se nespustí ani nepípne. Procesor je k vybavení kompatibilní. A takové odpovědi jako že mám špatně zapojený kabel mi prosím nepište vše jsem 2x zkontroloval a vše pasuje

v úplně vypnutém stavu vrátíš starý procesor, pro jistotu vyresetuješ cmosku.
spustíš ten krám a na první obrazovce si přečteš verzi biosu.
vlezeš na stránky tajného výrobce tajného modelu základní desky, a najdeš tam kompatibilitu s procesory - jakou verzi biosu potřebuješ pro svůj procesor.
případně rovnou stáhneš poslední bios.
ovšem přeflashování biosu dnes není bez rizika, epromky už nebývají v paticích ale jsou zaletované na desce. když se flashování posere, můžeš základní desku vyhodit.