Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak to je s autorskými právy?

Ahoj jak je to s autorskými právy? Dám příklad: stáhnu si film/hru vypálím a pro vlastní potřebu ji mohu využít a můžu jí podle zákona půjčit nebo to už je loupež? a jakej je v tom rozdíl kdybych si ten film nebo hru koupil? to se půjčovat asi může né? :-)

Tak já se přiznám, že jako malý jsem "pytlačil". Nicméně jsem s tím postupně skončil. Dnes tolik nehraju a když už něco stojí za to, tak nejsem tak chudý, abych si to nemohl koupit. Většinou tak 3 hry ročně. A pokud nechceš, aby PC hry šly definitivně do kytek, doporučuji se přidat. :-)

Zobe tak jeden zo 100, a mozno prave ten kto robil tvoju oblubenu hru k nim nepatri a skrachuje. Bude sa ti to zdat fer? A tie prachy im nepadaju z neba, ale zaplatil ich nejaky nemec alebo amik alebo iny tvor za tu hru. Co bude ked sa aj oni na to vybodnu ze ked kradnu na vychode tak ze bude kradnut aj on? Odkial potom budu autori hier zobat takovy prachy? Je sice pravda ze nemci a amici zarabaju trochu viac, ale zas maju vysoke vydavky na byvanie a sluzby a ine veci, a su aj podaktori co nemaju ani na zradlo. Samozrejme taky si ani nekupuje hry kedze nemaju ani na PC :)