Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zakladni deska pro iSCSI diskove pole

Ahoj,

rozhlizim se po domacim, tedy tradicne co nejlevnejsim reseni a mel bych dotaz na mistni HW specialisty. Vybral jsem si zakladni desku, myslite, ze je unosne pouzit relativne "low end" desku do systemu 24/7 dost malo vykonove zatizeneho? Pripadne jestli nevite o nejake cenove ne prilis vzdalene nahrade?

Pozadavky:
2x USB3.0 - nebo jeden volny PCI-E x1 slot navic
1x 1Gb LAN (kdyz by byly dve, tak odecist jeden PCI-E x1 slot z pozadavku)
Min. 6xSATA onboard
1x PCI-E x4 pro kartu s dalsimi ctyrmi SATA
3x PCI-E x1 pro dalsi tri 1Gb sitovky

Bud integrovanou grafickou kartu nebo PCI slot (uz mi PCI graficka karta jede z honk-kongu).
1x PCI pro management sitovku
1x PCI pro kartu 2xSATA

Kdyz bude vic rozsirujicich portu, vadit to nebude

Pro procesor se s TDP 45W a nizsi. Vykon takoveho procesoru je naprosto dostacujici, nejspis budu podtaktovavat kvuli spotrebe.

Rozmluvite mi to, pripadne navrhnete nejakou jinou desku?

Tak nakonec jsem se rozhodl, ze misto novych desktopovych komponent koupim ojetou serverovou desku (neco jako http://www.ebay.com/itm/170690564121?ssPageName=ST RK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649) a do ni LowVoltage dual core XEON 5148 (stejny, jako dva, ktere mi tepou v serveru) s max TDP 40W.

Budu pak mit sestavu, ktera zere min, nez vyse navrzena, myslim, ze bude vykonnejsi, lze do ni docpat podstatne vic pameti (ne ze by to bylo nutne), vestavene dve 1Gbit sitovky nejsou vubec k zahozeni, diky pritonosti PCI-X je upgrade hodne levny, protoze PCI-X karty jsou dnes hodne levne (kupoval jsem dve Dual 1Gbit sitovky za 700,- - nove), protoze se to do novych serveru uz nedava. Obsahuje i PCI-E x8 a x4, takze i moderni karty do toho jdou zasadit a v pripade nedostatku vykonu muzu osadit druhy procesor.

A cenove me to vyjde take mene, 2500 za desku a 1500 za procesor s chladicem. :-)