Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký pracovní mobil

Po prohlédnutí trhu se obracím na uživatele s žádostí o radu na pořízení jednoduchého, praktického mobilu do práce. Musí být klasický tlačítkový, pohodlný na ovládání, s dlouhou výdrží baterie i konstrukce, s použitelným foťákem a za peníze, které příliš nezamrzí když telefon předčasně ukončí svou životnost v sudu s vyjetým olejem. Prakticky dokonale těmto požadavkům vyhovovala Nokia 6303 classic, ale ta už se neprodává. Díval jsem se na nástupce - 6303i, ovšem tam výrobce paradoxně odebral autofocus, takže použitelnost foťáku se značně snížila. O další obdobné alternativě u Nokie nevím, zaměřil jsem se tedy na SE. Ani tam není výběr příliš široký, ačkoli jiskřička naděje se objevila aby záhy zhasla se SE Cedar, protože TAKÉ nemá autofocus. Pak je tu SE Elm, který by parametricky vyhovoval, má i kvalitní foťák, ale názory uživatelů jsou rozporné. Nemám zájem o různé style a trendy mobily s ohromujícím, papírovým výčtem funkcí, jejichž praktická použitelnost je ale značně omezená, strhávajíc s sebou i základní funkce mobilu(zpomalením, zasekáváním, restarty,...), o které jediné mi jde.

Takže dotaz. Existuje dnes na trhu jednoduchý, praktický, levný a spolehlivý mobil s dobrým foťákem s autofocusem, kterým zvládnu zaznamenat jak vzdálenější objekty, tak třeba EAN kód v makro režimu?

Kdyz pominu ty sunty od Nokie, tak ti zbyva ELM. Ma vse co potrebujes a + mnohem vic. Hlavne funguje. Nevim kdes cetl, ze se zasekava, restartuje atd. Mam ho minimalne rok a nedam na nej dopustit, krom vydrze baterie (2-4dny a kdyz moc nevolas a neses na netu, tak tyden), ale porad lepsi, nez ty zehlicky, co dnes vsichni nosi a mysli si, jaci jsou frajeri (za chvilku ti blbeckove budou nosit netbooky, cim vetsi displej tim vic adidas, co na tom, ze nabijet budou 3x denne nebo budou dobijet za chuze nebo jizdy a budou to nosit v batohu, aby jim jejich milacek jel). ELM nema zadny papirovy vycet funkci, on je ma. Nevim jestli se papirove chlubi nokie, ale co ELM nabizi, to dela. Musim mit kvuli ruznym vecem i minizehlicku a je to paradni kripl, to ti reknu. Ten se restartuje treba nekolikrat tydne atd., ale uz jsem ho zkrotil, ale to ti frikulini nereknou, protoze so prece tak cool, kdyz to maji. Nejlepsi je, kdyz tu ludru vytahne nekdo na slunku a ma zamastenej lesklej displej a svigra na to. To je pak parada. No to jsem odbocil. Jestli se rozhodujes mezi smejdem od Nokie a ELmem, tak ber Elma. Nema konkurenci. Bez si to nekde zkusit.

Díky za návrhy. Takže do užšího výběru tedy můžu dát ještě Nokii 6700(i když tam už cena přesahuje 3500, která umí zamrzet) a vrátit SE Elma. Výsuvné vylučuji z praktického důvodu při způsobu mého užívání.
Nicméně z vyznění příspěvků způsobem radikálního zatracování jednoho a vychvalování druhého na mě dýchá určité fandovství a tomu bych se nerad poddával. Je mi opravdu srdečně jedno jakou to má na sobě značku, chci jen aby dotyčný přístroj bez podmínek plnil svou funkci, přičemž myslím že mé nároky nejsou příliš vysoké. Budu tedy rád, když se i další uživatelé podělí o své zkušenosti s těmito telefony(případně i jinými obdobných parametrů). Pokud možno s vyloučením nekritického fandovství. Sám už jsem měl několik telefonů různých značek a nemám problém zhodnotit jejich kvality i nekvality.

Fandovství fakt ani ne, je to prax, řekl bych. Ostatně může existoval řada jiných dobrých telefonů, ale Elm je ověřený zkušenostma z rodiny. Já měl dřív i SE P1i a taky byla dobrá. Teď mám nokii E5, ale jak vidíš, doporučuju Ti SE, protože v té cenové relaci Elm asi nemá moc konkurence, je fakt dobrej.
Takže bych řekl, že to fandovství není

Také hlasuji pro ELM. Je dobrý. Máme jich po rodině pět a žádný problém s nimi není.Když si do PC ještě instaluješ SW PC Companion pro zálohování, zasílání SMS z PC a mnoho dalšího tak budeš teprve spokojený.

Ja osobne odporucam NOKIA E52. Jednoduchy vydrzal uz zopar padov, prach na stavenisku aj pot ked ho mam vo vrecku. Mam v nom navigaciu od Nokie zdarma, da sa s nim ist v pohode na net aj cez WiFi. Baterka tiez vydrzi dlho, fotak obstojny. Mie je ani velky ani maly nema ziadne vysuvne pokazitelne mechanizmy. Nie je to ziadny High tech ale co ma mat to ma. Ja som s nim spokojny a odporucam.