Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj chtěl bych trošku vylepšit tuhle dřevěnou mašinku mám k dizpozici +-5000 chtěl bych na tom rozjet ty nejnovější hry aspoň na nejslabší detaily.

OS: Windows XP (win 7 mám na DVD)
MB: GIGABYTE GB-956P-DS3
GPU: ATI Radeon HD4670
CPU: INTEL core2 CPU 6300 1,8GHz
PSU: 400W
HDD: 320GB
RAM: 2x512 800MHZ DDR2

No a bych řekl pravdu, tak to moc vhodné není.
1. jiný procesor, nejlépe čtyř jádrový = je drahý + určité trable s aktualizací BIOSu
( podpora na stránkách výrobce desky )
2. výměna pamětí alespoň 2x1GB
3. výkonnější g.kartu min. HD 5770/6770
4. asi jiný zdroj
A stejně to bude zastaralé a drahé.
( odhad pokud by šlo o nové díly 8000,- a za ty peníze jde postavit modernější základ na AMD )

Squad_leader
Šetřím protože nemám na výběr jsem student :)

M-Pol
No myslel jsem že pro moji potřebu bude stačit vyměnit určitě paměť + koupit ještě nějaký ten procesor PC je starej nějakých +- 5 let grafika se mě pokazila tak jsem ji asi před rokem a půl vyměňoval a na poměry toho PC se mi nezdá zase tak špatná ale nevynznám se v tom jestli ty komponenty které bych koupil budou pasovat do mé základovky nebo jestli něco nebude něco brzdit bo jestli to utáhne zdroj...

Chceš sestavu aby zvládala nové hry, a právě že zádrhel v stávající sestavě je hlavně z.deska, pomalý procesor a grafická karta.
Jen nový procesor příjde tak na 3500,-, má to smysl?
Osobně bych to udělal takto -
AMD základ a zbytek, bednu, disk, mechaniku bych použil ze starého PC.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_121I0 116UN010IYL010TM0010XR801

(jo, tvůj neznámý zdroj 400W, až uvedeš co je zač, výrobce/štítek + 12V větev/e tak třeba by nový být nemusel)

Máš tuhle desku ?
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-965p-ds 3_10/

mezi podporovanými procesory
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=2314
není podle mě nic co by mělo smysl shánět třeba přes aukro.Důvod - minimální - na tvoje použití nedostastečný nárůst výkonu.

Takže to doopravdy vidím na výměnu základovky,cpu a ramek. Možná zdroje. S tím se do 5táců vejdeš.
Na grafiku budeš muset došetřit, myslím že lepší deska+cpu a větší ram se ale projeví i ve hrách. Starý věci střelíš na aukru.