Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika Radeon X1950 vs WIN7

Dobrý den, prosím o radu ,vlastním sestavu : ASUS M2N-E /Radeon X 1950 series a WIN 7, ve správci PC je nepoznané zařízení (NT ativrv01)které prý pracuje správně,bohužel mi nijak nefungují programy pro zpracování videa (Inteli,Ashampoo)a videospliter ,podle dosavadních zjištění prý může být můj problém s nějakým VGA...něco v grafické kartě ,ovladače (8.56.1.16)jsem stahoval na stránkách výrobce,katalisty(2.0.50727.5444) taktéž ,ale ty fungovali pouze ve starší verzi pro Win Vista ,pro Win7 ani nenaběhli a stejně jako programy na video se jen objevila zpráva ,že přestali pracovat,jinak ostatní práce je bezproblémová,pokud by někdo měl nějaký nápad budu vděčný .Zatím směřuji zpět k instalaci XP .Děkuji Petr

AMD kašle na to podporovat uživatele starších karet.Konkrétně pro win 7 a x1900 nemá žádný ovladač. Můžeš na svůj risk skusit tam nahrát ovladač pro vistu - viz amd.com a tam si to naklikej.

Příště si kup nvidiu, ta na své zákazníky nekašle ani u hodně starých karet:P NEbo spíš AMD ten ovladač napsat neumí:-D

Měl jsem také x1950 a w7.

Na W7 32 bit se ovladač dohledat dá, už teda nevím jestli sem tam měl Vistí nebo 7čkovej, ale fungovalo to.
Na W7 64 bit už nic není, nejde tam ani ovladač pro vistu 64b.

Buď můžeš koupit novou grafiku (tak sem to řešil já) nebo nainstalovat XP.