Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disky- vlastní zkušenosti

Chtěl bych znát Vaše zkušenosti s používáním SSD disků. Nejde mi o rychlost, ta je jednoznačně vysoká a vyšší než u klasických HDD. Hlavně s jejich delším využíváním, nevím jak je to u nových, ale staré vydrželi "jen" 1000 přepisů, navíc u nich výkon postupně klesal a to poměrně razatně (staší popis problému : http://petrkrcmar.blog.root.cz/2010/04/16/proc-u-s sd-disku-pouzivanim-klesa-vykon/. Máte někdo vlastní zkušenosti? Pár SSD už používám, ale jsou relativně nové, zatím se obtíž neobjevila. Za příspěvky předem děkuji.

Já se taky zapojím do tématu.
Mám netbook Asus EEE 901, je v něm 16GB SSD. Pokud vím, jsou to paměťový flash čipy napájený přímo na základní desku, spíš nějaký obyčejný, než něco extra. Rychlost není nijak závratná, hádal bych, že zhruba stejná, jak harddisk na 4200 otáčkách, no možná trochu rychlejší, disk nemusí seekovat.
Jakou u toho můžu čekat životnost? Občas na tom hraju nějakou tu jednoduchou hru a dost často používám funkci quicksave, tudíž dost často přepisuju jeden soubor. Jaká je naděje, že to časem chcípne? Mohl bych to omezit tím, že koupím nějakou 16 - 32GB SDHC kartu a hru nainstaluju tam, takže zničím akorát tu kartu. Zatím jsem se k tomu však ještě nedostal, abych si ji koupil.