Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drobný upgrade staršího PC

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem nové grafické karty do tohoto staršího PC.

MB - ASUS P5K-E/WiFi-AP
CPU - Intel Core2 Duo E4500
RAM - 2x1GB​ DDR2 800
VGA - HD 2600 XT 512MB
Zdroj - Fortron 400W
+další periferie jako DVD,FDD,čtečka karet,televizní karta atd.
OS - winXP

Cenová relace je cca 1500,-

Můj problém je hlavně je v tom,že se v grafikách moc nevyznám a taky,že nikde nemohu zjistit jakou verzi PCI-E má tento MB a vůbec netuším jak je to z jejich kompatibilitama ... Našel jsem pár článků,ale názory se rozcházejí ... Podle mě je to různé a záleží nejspíše na chipové sadě,nebo já nevím,to se jen domnívám a tak budu moc rád za jakoukoli radu ...

Děkuji mnohokrát.

"nikde nemohu zjistit jakou verzi PCI-E má tento MB" :-)
To snáď nie !!!

Pro grafické karty je k dispozici jeden slot rozhraní PCI-E x16 - modrý, druhý - černý - nabízí rychlost až x4. Pro zvýšení grafického výkonu je možná použít dvojici grafických karet v režimu CrossFire.

Hlavne, že si našiel odkaz na Tvoju MB...

Ak sa skutočne jedná o to: akú verziu PCIe obsahuje Tvoja doska, potom tu máš:

Doska obsahuje chipset Intel P35 = podporuje maximálne v1.1 alebo 1.0a

Až dosky od chipsetu X38 podporujú PCIe 2.0 !!!

Dodatok: môžeš kúpiť aj graf.kartu 2.0 a osadiť ju do slotu, pretože verzia je spätne kompatibilná s doskou, ale použije sa rýchlosť prenosu údajov ako pri 1.1 :-)