Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde instalovat Windows

Zdravím,chci rozchodit starý pc fujitsu siemens scenic xb i815 je v původním stavu,vím že je to šrot,no chci nainstalovat OS,ale nejde mi nabootovat z cd původně tam byl win 98,pak jsem tam dal win xp home a jelikož jsem neaktivoval xpčka tak jsou kaput,chci vrátit starý win 98,ale jak dám cd do mechaniky a při spuštění dám boot menu a vyberu z cd tak nic,spustí se z harddisku a pak to napíše operating system not found,co teď, chtěl bych ho ještě zprovoznit. doufám že se dočkám odpovědí.
Změna předmětu, původně: Problém s pc
Změna kategorie, původně: Ostatní
Odboldován text. Není nutné všechno psát tučně, idiotský předmět stačí. (karel)

chipset i815 utáhne i xp, ale aspoň 512mb ram by bylo záhodno.
pokud chceš systém co se nemusí aktivovat, snad máš aspoň verzi 98se, první verze byla za trest. trochu lepším řešením jsou win_me, opět aspoň 256mb ram.

pro instalaci těchto dětských windows potřebuješ prázný disk - ideální je nějakým bootovacím partition managerem odstranit oddíl se současným systémem, předpokládám že na fat32 si to naformátuje samo.

mi se taky hnusily, ve své době byly stejným propadákem jako později vista. ale na hw "i815" někdy z roku 2002 pojedou slušně, a jsou lepším řešením než omezený zabugovaný shit win98.

xp na 128mb ram - chce to diplom za trpělivost. holé xp zabírají po startu přes 80mb v paměti (o 10mb více než win2000). když si k tomu vrazí nějaký dnešní multiokenní prohlížeč na internetování, bude rád za těch 512mb ram.
systém samozřejmě může neustále běžet i se swapem, ale já nejsu masochista.

hurá vše je už ok,stačilo zakázat boot z hdd úplně a nechat jen boot z cd a s překvapením funguje,ale až na 3.pokus vložení cd se to rozchodilo spustil jsem opravu již nainstalovaného xp a funguje ale šíleně pomalu--tobude asi tím že je to už starý pc (procesor intel pentium III 852MHz ,128 MB RAM)