Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skenování dokumentu,následná úprava

ahoj,prosím mám 70 let starý dopis napsaný obyčejnou tužkou.Je to dost nečitelné,vybledlé.Chtěl bych ho naskenovat do pc,následně upravit,aby byl dopis čitelný.Už jsem to zkoušel,ale nevím jak to upravit.Na úpravu fotek používám zoner media explorer 5.Potřebuji prosím poradit co mám udělat,aby vystouplo jen to písmo obyčejnou tužkou.Děkuji M.

Ono je potřeba především nastavit už parametry skenování, aby se z předlohy vydolovalo co nejvíc. Někdy je v podobných případech dobré vyzkoušet jak sken do barvy, tak do stupnice šedé. Volba B&W naopak dává nejhorší výsledky. Možnosti závisí od typu skeneru a jeho ovládacího programu. Na následnou úpravu pak stačí třeba i Irfan.