Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SE Xperia X1 - aktivace GPS a připojení WiFi

Prosím, poraďte mi, jak mám aktivovat GPS na komunikátoru Xperii X1 (s Windows 6), odkud a jaké mapy stáhnout (přes flasch z internetu na vekém PC). Stačí mi mapy určitých oblastí v ČR, pro použití na výletech.
A také, jak se X1 připojit na internet, kde je wifi free?
Jde mi o to, aby za to T-mobil neúčtoval on-line a placený zůstal pouze telefon a SMS, ostatní služby jsem si již dříve nechala zablokovat přímo na přístroji. Předem děkuji. Lenka :-)
Změna předmětu, původně: aktivovat GPS (shark.jd)

GPS by se měla aktivovat při použití softwaru, který GPS vyžaduje - navigace. Můžete zkusit Google mapy, které jsou zdarma. Mezi placenými autonavigacemi pak suverénně vede iGo8, na výlety například SmartMaps.

Připojení na wifi je určitě popsáno v manuálu. Co si pamatuju, tak stačí zapnout wifi a telefon Vás automaticky upozornění, že jsou v dosahu bezdrátové sítě. Připojíte se pouhým kliknutím na tuto síť.

Omezení datového připojení můžete použít například Modaco NoData, kde si jednoduše přenosy přes GSM síť zakážete.