Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem irql_not_less_or_equal

Dobrý večer,
při instalace windows xp professional sp2 mi naskočí mordá obrazovka s textem :

byly zjištěny potíže se systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.
irql_not_less_or_equal.
Zakázat možnosti paměti systému bios např : ukládání do mezipaměti nebo stínové řízení.

Omlouvám se ale nestačil jsem opsat celý text, jelikož mi zmizel.

nevíte asi co dělat abych v pohodě nainstaloval ty xpéčka ?

pod tím stop bývá někdy slovní název ovladače.
jestli tam máš nastrkané nějaké exotické karty, zatím je vyhoď.
kdybys instaloval rovnou integrovaný sp3, ušetřil by sis práci (stejně ho budeš muset instalovat), a mohl jsi mít trochu updatnuté ovladače.
karlův tip na memtest vyzkoušej - nemáš tam nějaký ramkový chaos?