Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chladící podložka pod NB ANO či NE

Zdravím lidi. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše případné zkušenosti a názory na tento ,,problém´´. Před necelým týdnem jsem si koupil notebook a nyní přemýšlím o koupi chladící podložky pod něj. Chci maximálně prodloužit životnost tohoto NB. Někde na NETu jsem četl, že když se podložka koupí hned s novým NB, tak je do počítače od začátku vháněn chladnější vzduch a vydrží tak déle. Podožku bych měl pod PC, jenom když by byl napájen ze sítě bez přítomnosti baterie, jelikož když akumulátor v NB není, tak leží celou svou plochou na stole. Když však nasadím baterii, tak se mi zadní část NB zdvihne o dobré 2 cm a tím se vzduch dostane snadněji ke spodní části (k nasávání). Taky samozřejmě nebudu na chod na baterii NB nějak zatěžovat. (internet, text, apod.)
Další otázkou je, zda se NB prostřednictvím podložky rychleji nezapráší, nebo jestli podložka svým tlakem proudícího vzduchu naopak prach nevyfoukne ven z NB.
Je tedy vhodné do podložky investovat?
Případně bych uvažoval o podložce do max 1000,-
Prosím o Vaše názory.
Důvody PRO popřípadě PROTI koupi podložky.
Osobně jsem přemýšlel o podložce ZALMAN zm-nc1000
Děkuji Vám všem.

Já bych nechal notebook ať se chladí sám, tak jak potřebuje. Vyvaroval bych se používání notebooku v posteli, na dece apod. kde se dusí. Pokud bych jó moc chtěl takto notebook používat, pořídil bych podložku, ale pasivní - opět jen nechat volný prostor pod a více neřešit.

ZALMAN je dobra znacka, podlozky aktiv/pasiv su dobra vec. Zivotnost sa predlzi ak bude teplota viditelne nizsia, pretoze sa NB nebude prehrievat. NB sa casom zaprasi tak ci tak. "když by byl napájen ze sítě bez přítomnosti baterie" WTF?

Podložky jsou nesmysl. Kvalitní notebook je nepotřebuje, nekvalitnímu to moc nepomůže a zaprášené kusy to nevyčistí.

Daleko důležitější, než podložka, která navíc neřeší problém (špatné chlazení, ať už kvůli prachu nebo kvůli špatnému designu), ale jen potlačuje symptomy (horký povrch, částečně řeší pády počítače; už ale neřeší snižování životnosti trvale přehřívaných komponent), je údržba počítače - tedy pravidelné a v rámci možností dokonalé zbavování prachu. Velmi dobré je také neprovozovat notebooky v posteli, což je oblíbený sport dnešní mládeže.

"nebo kvůli špatnému designu" A to sa riesi ako? Mam napisat na asushelp o tom, ze chcem novy kus najlepsie inej znacky pretoze na ich NB dali male nozicky a tichy/slaby vetracik, takze vzduch dobre neprudi? Samozrejme suhlasim, ze podlozka NB nevycisti ani nieje riesenim pri restartovani koli prachu (pri nulovej udrzbe). Mam svoju podlozku od CM rad:-) uz len koli tomu, ze pekne vyzera na stole, zlepsuje sklon klavesnice a znizuje teplotu (mam ju kratko a everest strajkuje ale dovolim si tvrdit, ze minimalne o 5°C). Ak priratam cenu asi 10eur je to urcite lepsie ako podkladat nb knihami.

Duvod pro koupi podlozky pod notebook je, ze se notebook podlozi :-), aspon me se na notasu podlozenem podlozkou (notebook podlozeny tzv. chladici podlozkou se mirne zveda smerem dozadu) pracuje lepe. Podlozka dokonce s ventilatorem od Canyonu me prisla na cca. 300,-. Chladici ucinek podlozky pokud to pripnu kvuli napajeni ventilatoru do USB je cca. 3 stupne Celsia, teda na zivotnost to rozhodne vliv nema.

Budu asi neurvalej, nicméně ...
1. Vybírám takový NTB, aby nebyl jak přímotop. Logicky je náročné vše naskládat do malého prostoru a mít bezproblémové chlazení.
2. Neženu se do pekla ve vizi mé nejsilnější potřeby - mít herní notes - imho kravina na druhou!
3. Vybírám tak, abych tomuto problému předešel a notes se zbytečně nepřehříval.
4. Podložka je sice dodatečné řešení, ale jsou to vyhozené peníze z nutnosti, strachu a touhy dopřát přímotopu něco víc.
5. Pokud je to možné, zajisti umístěná NTB výše, aby pod ním mohl více proudit vzduch - bude to zdarma :-)
6. Prachové cesty se zanesou rychleji, pokud se do nich požene intenzivněji vzduch. Zkus se podívat, zda je na ventilátorech podložky nějaký filtrační papír, případně zvaž jeho doplnění.
7. Možná by stačila tabulka skla ...
8. Možná by stačila pasivní chladící podložka, líp se s ní cestuje a vzbudíš s ní stejný obdiv.
9. Ještě že nemám takový starosti. :i: