Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem satelit, problém s naladěním

Dobrej
Mám anténu na 19,2 stupnu a chytam ASTRA 1 satelit. Vsechny stanice z dostupneho seznamu mi jdou bez problému naladit přes přidat PT(nebo jak se to jmenuje, proste frekvence polaritu a SR) a pak vyhledat programy na tomto PT. U vše ho to jde, až na 11538, 22000 a vertikalni polarita. Na tom by mi to mělo najít asi 8 programu, ale hlasi to nulovou kvalitu signálu.
Nemáte někdo podobné zkušenosti?
Diky
Hura

Co to mas za stroj? Si si isty, ze nepises bludy? Frekvecnia nema nic spolocne so signalom, resp ak mas naladenu Astru na 19.2 a idu ti ostatne programy na inych frekvenciach tak ti neukazuje na tomto kitocte nulovy signal, maximalne tak ukaze, ze tam nezachytil ziadne nove programy a radia. To je trosku rozdiel nemyslis?

1. nevím co máš za přijímač

2. nevím, jak ladíš kmitočet 11538, jestli ručně, pak zkus jít s číslem maličko nahoru či dolů, např. 11539, 11540 nebo 11537, 11536 a proladit.

3. může to být způsobeno i kdečím jiným, např. tvým vadným přijímačem (když třeba začíná odcházet jeho spínaný zdroj), proto by bylo nejlepší zkusit tvůj přijímač u někoho jiného.

4. pokud jinde tato frekvence bude fungovat, pak u sebe zkus vyměnit f-konektory (nebo jen utáhnout) na kabelu, a samozřejmě bys měl mít správně nastavenou parabolu.

5. a naopak zkus kamarádův přijímač u sebe, zda tuhle frekvenci u tebe bude zvládat.

6.optimální a nejrychlejší je sehnat satelitního technika s měřákem, který ti za patřičný obolus dá tu nejpřesnější informaci.

7. tyhle dotazy je asi lepší dávat sem www.parabola.cz