Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory k PC

Nedávno tady byl sice podobnej dotaz, ale já mám ještě jiné specifika, tak snad nevadí, že zakládám novej topic.

Chci si koupit do pokoje reproduktory kolem 2000,- ale jsem ochotnej si i připlatit, maximálně však 3000, ale musel by tam být vidět rozdíl výkon/cena. Bude to hlavně na poslouchání hudby (všehochuť) a občasného koukání na filmy. Lákají mě 5.1 ale nebráním se reprákům 2.0 či 2.1. Můj pokoj je velkej asi 5,5m x 2,20. Vůbec se v tom nevyznám, jen chci to nejlepší za co nejlepší cenu.

Před díky za konverzaci

Áha, no já právě vůbec nevím. Mám zase malej pokoj, myslel jsem, že bych ty 5.1 rozmístil do rohů pokoje (vždy to byl takovej můj sen :) ) ale zase abych to využil. Prostě přes den chci poslouchat hudbu a večer lehnout do postele a koukat na film. Jsem ale ochotnej jít klidně do 2.0 nebo 2.1 ale jsem hroznej laik, takže fakt nevím co by bylo pro mě lepší.

Máš na to dva litry, tak si kup třeba tyto:
http://www.alza.cz/genius-home-theater-sw-hf-5-1-5 050v-2-d195871.htm
nebo s o něco nižším výkonem tyhle:
http://www.alza.cz/reproduktory-genius-home-theate r-sw-5-1-4000-d79803.htm
Máš to na filmy a i hudba se na tom dá. Pokud sám nevíš, co přesně chceš, tak si dovolím odhadnout, že si na kvalitu zvuku nijak nepotrpíš, nebo spíš ani netušíš, co to kvalitní zvuk je.
Obecně jsou dřevěný 5.1 Geniusy dobrou volbou, za ty prachy nehrají špatně.

Vystihl jsi to přesně. Příjde mi, že i bedny v práci hrajou fakt dobře ale kolega, co se v tom vyzná mi hned vytkl několik problémů. Tzn. nepoznám fakt kvalitní zvuk a nepotrpím si na něm, jsem jsem nechtěl kupovat obyčejný plastáčky ale chtěl si tu trochu hudby co poslouchám vychutnat. Díky za tipy, mrknu na to :)

Jestli je rozdíl ve zvuku, tak to ti nepovím, málokdo má možnost poslechnout si několik podobných sad repráků a ještě k tomu ve stejné místnosti.
Ostatní rozdíly si můžeš přečíst v popisu.
Pokud si potrpíš na basy, tak bych bral model s největším průměrem repráku subwooferu. Výkon není vše, do malýho pokoja bude stačit jakejkoliv model, kterej vybereš. Synovec má doma reprobedny od hudební věže napojený na zesilovač ze starých PC repráčků, výkon asi tak 2x1W - panečku, to je rambajz! Ani subwoofer nepotřebuje.

No takže jsem se teď dozvěděl, že můj notebook by musel podporovat 5.1 reproduktory, což nepodporuje a externí zvukovka se mi kupovat nechce, zase tak náročnej fakt nejsu, tzn mohli byste ještě doporučit nějaké 2.0 nebo 2.1? A co by pro mě bylo lepší?

Já koukal na tyto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 850U7000S1U

Nebo: http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-2020a-tresen-ch erry-wood-d245945.htm

Nebo je ještě něco lepšího v poměru cena/výkon?

Díky za diskuzi, ale teď jsem zmaten. Jedny repráky za 1500, pak mnohem kvalitnější za 2800. Teď koupit 2.0 nebo 2.1? Nebo mám koupit něco takovýho http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=9219 2 a k tomu třeba ty geniusy 5.1? Co je lepší, co je kvalitnější, co mi stačí?

Co byste teda konkrétně vy doporučili do mého malého pokoje? Vidím to na pouštění hudby po práci (relax), víkendové koukání na filmy (s přítelkyní) a občas (jednou za měsíc) odvaz na plný grády.

jj, presne tak, pokud o sobe nevis, ze jsi audiofil opravdu nema cenu davat za repro takovy penize, obzvlast do maleho pokoje, sam mam nejake 5.1 od Creative za 1500,- a jsem spokojenej, stejne rozdily s drazsimi typy nepoznam. (Ale ja ani hudbu moc neposloucham, mam to predevsim na filmy.)

asi jsi urcite mladej kluk co posloucha ruzne mp3 prehravace ,telefony atd - ale tohle by te trosku dostalo do jine kategorie - vyhazovani penez to urcite neni - a prehrajeto s klidem i vsechna ta tak zvana domaci kina nekina - kdyz nechces tak kup ty sracky nahore - to je jedno co -protoze to vsechno jsou stejny huhlaky

Počkám si na nějakou konstruktivní kritiku. Ty jsi očividně zaslepen do jednoho typu reproduktorů, a i když bych řekl milionkrát, že to je pro mě zbytečná útrata peněz, jelikož to tolik nevyužiju, tak to nepochopíš.

To je jak kdybych si kupoval hodinky, pro mé účely mi budou stačit nějaké s horší značkou do 1500,-, ale známí, co se v tom vyznají by si nikdy nekoupili strojek pod 5000,-, přitom mě, laikovi, by ty za 1500 bohatě stačili... No to je jedno, byli bychom tu do rána, každopádně díky za názor.

A k tym hodinkam. V avatare mam foto hodiniek co som si onehda kupil: CASIO ProTrek PRW-5000-1. Maju solarne nabijanie, radiove nastavenie presneho casu na styroch kontinentoch, meraju teplotu, nadmorsku vysku, tlak vzduchu, maju svetove casy vsetkych miest, maju kompas su vodotesne na potapanie a ak sem da niekto, ze chce poradit s kupou hodiniek do 2000CZK tiez mu ich vnucovat nebudem.

Kup si tieto vyjdu ta na 1300-1400 CZK:
modecom-mc-2110-d147660.htm
a tie ostatne usetrene koruny z tej 5000-ky si uzite niekde s priatelkou. Na malu izbu ti budu v pohode stacit a hlavne, ak to budes pustat z notebooku, ktory nema bohvie aku zvukovku, takze rozdiel pocut nebudes.
Tu mas moju starsiu temu, tak si postuduj (je tam odkaz na recenziu) a zistis, ze na to tvoje pocuvanie ti to bude stacit:
http://pc.poradna.net/q/view/681810-repraky-k-htpc