Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aky netbook vybrat???

Zdravim. Planujem kupu netbooku. Zvolila som velkost 11,6, co je myslim tak akurat. Chcem ho na normalne pouzivanie t.j. pisanie dokumentov, internet, hudbu, zavše nejaky ten film. Hlavne mi ide o aj vydrz baterky kedze si ho chcem bravat do skoly. Ale urcite s nim nechcem chodit kazdu chvilu do servisu. Zatial mam vyhliadnute dva modely a to:
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-s205-d238230.htm ?kampan=heureka.sk&IDP=1494
http://www.alza.sk/acer-aspire-one-722-cerveny-d24 9679.htm

Jeden pan mi vysvetlil nieco o procesoroch ktore su v nich. V tom Acere je procesor typu C a v Lenove typu E. No a ten Eckovy je vykonnejsi a preto spotrebuje aj viac energie, a ten acer ma pomalejsi ale zase baterka vydrzi dlhsie, vraj je na urovni Atomov ktore maju 1GB... tak teraz uz vobec neviem ktory vybrat. Myslite ze vykonnostny rozdiel medzi nimi bude velmi citelny?
Niektori mi vraveli ze znacke Acer dako neveria, ze su kazove, a ze vetracik je hlucnejsi. Ale na druhej strane som citala aj pozitive reakcie na tento netbook.

Budem vdacna za kazdu radu.

Co sa tyka znacky, urcite Lenovo a nie Acer. 2GB RAM by ti mohlo stacit ale ten HDD je celkom maly. Lenovo taktiez nema operacny system, bacha na to, budes si ho musiet nainstalovat sama (a samozrejme najskor kupit). Byt tebou, vybral by som nejaky netbook s OS (Dell, Lenovo,...)

Doporučím Lenovo S205 ve verzi s Win7 a 4GB RAM, stojí do 10 000,- vč. daně. Mám jej doma 3 týdny jsem velice spokojený. Provedení je slušné, klávesnice vyžaduje trošku cviku. Na nabitou baterii mi vydrží pět hodin při sníženém podsvícení displeje.

Větrák není vůbec slyšet a to ani při přehrávání filmů (HD funguje skvěle).