Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V "cem" pouzit Java aplikace

Zdravim poradnu..
Prosim Vas,muze mi nekdo poradit,v jakem SW lze plne pouzit Java aplikace?Mam na mysli programky ktere maj koncovku jar a myslim ze i jad..
Hledam jsem na googlu a nasel MidpX emulator,ael prijde mi to nepouzitelny..Totiz,kdyz kliknu na jar,nebo jad,tak se stejne nic nedeje,zobrazi se okno s mobilem,ale to je vse..Nejde tu aplikaci do nej ani vlozit,ani stahnout,ani ... Nevim,mozan neco delam spatne..Ale radeji bych chtel programek,ktery neni narocny na nastavovani,a kdesi cosi kolem..
Dekuji za pripadnou pomoc ci rady..
OS mam Win7Ultimate 64bit.

pokial sú to aplikácie pre mobilný telefo,musíš mať v pc nainštalované všetky verzie javy,pre ktoré sú dané programy robené,inak nepobežia ani v emulátore-aplikácie pre java mobile nemajú žiadnu kompatibilitu s inou verziou javy,než z tou,pre ktorú sú kompilované.....jad súbory sú informačné súbory pre inštaláciu,svojim spôsobom sú to ekvivalenty setup.exe a inf súborov inštalátorov pre windows,jar súbory sú spustitelné archívy samotnej aplikácie,jar súbor bez svojho jad súboru je obvykle nepoužitelný a opačne,samotný jad súbor bez príslušného jar súboru takisto nič nevykoná...skús na to ísť opačne spusti emulátor a v ňom otvor jad/jar súbor pokial to príslušný typ emulátoru umožňuje,pokial sa to nepodarí,pod win7 máš smolu,mobilné aplikácie obvykle bežia pod java runtime1.1/1.2,tie sú už pod win7 nepoužitelné,kompatibilita je až od verzie 1.4 a vyššie...