Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou pracovní stanici? Dell, Fujitsu, HP?

Ahoj, vybírám pracovní stanici. Požadavkem je grafický výkon minimálně FirePro V3800. Vybírám z Dell Precision, Fujitsu Celsius a HP řady Z. Zajímá mě především spolehlivost a tichost (aby to nedrnčelo a tak). Má někdo s těmi třemi zkušenosti? Osobně Dell se mi zdá jako vítěz, HP jsem preferoval ale odešel u něj za dva roky jeden disk a jeden zdroj. Vůbec nevím jak je na tom Fujitsu.

Ještě bych se chtěl zeptat, zda má cenu kupovat stanici od Dellu, když postavení z komponent vyjde levněji? Například tady jsem cosi naklikal, grafickou kartu jsem tam dal v ceně Firepro V4800 (kterou má ten Dell a kterou tam chci - na Alze nebyla) a takto to vychází o 8 tisíc levněji než Dell z internetovýho obchodu. Přímo od Dellu je to o 15 tisíc levnější.::)

[IMG]http://img192.imageshack.us/img192/9548/nkupn kokalzacznejvtobch.png[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

řeknu ti to takto: postavil sis z komponent průměrný herní počítač. To nemá s pracovní stanicí společného nic. Levná neznačková deska intel, prašivá herní grafika, pochybné paměti.

Buď chceš pracovní stanici na práci (CADy, 3D studio apod.) s optimalizovanými drivery (fireGL ani Quadro drivery ti na té tvé grafice bez BIOSmodu rozhodně nepojedou, a i po BIOSmodu pojede jen něco) a spolehlivými komponentami - a podle toho taky platíš, nebo si stavíš běžný kanclpočítač.

edit: jinak T1600 je spíše takový kinderworkstation, pořádné stroje mají SAS řadič a výkonné disky, začal bych (s přimhouřenýma očima) až řadou T3500.

Trochu jo, protože mám v práci pár vývojářů a grafiků a musím jim vybírat stroje...

Prostě si napřed ujasni, co na tom PC chceš dělat, jestli to je domů (pak ovšem používat termín "workstation" je poněkud hodně odvážné), nebo na práci a případně kolik na to máš chechtáků.