Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Blu-ray mechanika, která nepřehrává Blu-ray

Dobrý večer,
Mám problém, který sám asi nevyřeším protože nevím pod jakým pojmem googlovat. Mám v počítači Blu-ray mechaniku-potřeboval jsem přehrát 2 blu ray filmy (datum vydání se liší asi 1 rok). První film jsem v pořádku přehrál, poté jsem vložil novější film a ten se nepodařil přehrát. Řekl jsem si, že mám asi starý firmware na mechanice(moje mechanika Lite-On iHOS104-37). Chtěl jsem si na oficiálních stránkách najít nový firmware ale nenašel jsem ho-ale našel jsem ulitu, která hledá tento software sama(na oficialních stránkách). Od té doby mi začali problémy aplikace každých 5 vteřin neodpovídala ale zase se vzpamatovala a stále dokola. Povedlo se mi konečne přes ulitu stáhnout aktualizaci mechaniky. Ale poté zmizela mechanika ze správce zařízení(v tento počítači stále byla ) Blu-ray mechanika přestala přehrávat blu ray filmy ale filmy na DVD přehrává. V tuto chvíli mě nenapadlo nic chytřejšího než obnovení systému. Výsledek-Ve správci zařízení mechanika už je ale nepřehráva žádne Blu ray filmy.(Všechny BL i DVD jsou originální). Prosím teda o radu jak udělat aby moje mechanika zase přehrávala Blu ray media a nejlépe abych jí i aktualizoval. Doopravdy děkuji za jakoukoliv radu, či poloradu. Možná jsem udělal chybu někde v postupu, přeci jen jsem to dělal poprvé v životě.
PS 1 ulita se jmenuje smartpack
PS2 Moc by se mi hodilo to vyřešit dnes, tlačí mě čas. Děkuji moc

Dobrý den, zajímalo by mě jestli zde výše popisovaný problém a následné řešení platí i u stolních přehrávačů.Pořídil jsem si přehrávač Philips BDP3100 a k němu jsem si půjčil film na blu ray disku, ale nejde mi přehrát.DVD disky jedou ,filmy z flashky taky, ale ten BD nejede.Když jej vložím do mechaniky tak píše "neznámý disk" .Poradíte mi prosím kde bude problém?
Děkuji.

Zaslal jsem dotaz na Philips.Toto mi přišlo :Pokud nejdou načíst pouze některé disky, jedná se o nekvalitní disky. Pokud by nešly načíst všechny disky, je problém v přístroji (např. nutnost vyčistit hardware).Je mi to trochu divné, protože přehrávač je úplně nový, mám ho doma asi tři dny.A ten disk co jsem si půjčil u kolegy v dom. kině hraje.Takže buď jsem koupil šunt nebo mi bude brát jenom některé disky což by mi vadilo tedy hodně.Myslel jsem, že v tom přehraju všechno :-/.
Každopádně díky za odpověď.

Od té doby mi začali problémy aplikace každých 5 vteřin neodpovídala ale zase se vzpamatovala a stále dokola. Povedlo se mi konečne přes ulitu stáhnout aktualizaci mechaniky. Ale poté zmizela mechanika ze správce zařízení(v tento počítači stále byla ) Blu-ray mechanika přestala přehrávat blu ray filmy ale filmy na DVD přehrává.

Stáhlo se to vůbec správně? Nebylo to nějak poškozené když to neodpovídalo? Nejde to stáhnout znova a pokusit se to opravit?

Řekl bych, že nebude problém s mechanikou (načte), ale se systémem (nezobrazí). Zkus odstranit všechny nepotřebné playery a virtuální jednotky (včetně jejich SW), pálicí softy a indexační zrůdnosti. CS Starterem odstřel nepotřebné položky. Nevěřím, že by mechanika s blbě flashnutým FW načetla "jen něco" - obvykle to bývá mrtvá kočka.

novší pre všeobecné mechaniky neexistuje,novší je len pre OEM verzie,ktoré majú iné kontroléry-iHAS/iAS retail majú obvykle philips/NEC,oem Mediatek kontroléry ,pokial flashneš oem firmware do retail mechaniky zablokuješ niektoré funkcie...pozri na cdr forum a nájdi si potrebné utility na reset mechaniky,liteON-y sa dajú pomerne lahko resetnúť do pôvodného stavu a opraviť funkčný firmware na správnu verziu