Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlášení k serveru přes netlogon (Win Server 2008)

Zdravím všechny co používají serverový systém Windows Server 2008. Já sám používám verzi Standart x86. Chci se zeptat jak můžu vytvořit přihlášení přes netlogon (tzv. aby se klientský systém přihlásil na jeho účet a pak třeba zástupcem na ploše až k serveru, aby vlastně na PC mohl ´každý´ tedy i lidi co nemají na serveru účet ho mohli normálně používat a pak se přes nějaký příkaz teprve připojit svým uživatelským jménem a heslem k serveru)
Doufám že jste to pochopili a předem děkuji za odpovědi.

Změna předmětu, původně: Přihlášení k serveru (host)

Prostě aby se pracovní stanice připojila na svůj uživatelský účet a kdyby člověk chtěl tak se potom teprve nějakým příkazem bez odhlašování přihlásit svým účtem na serveru (např. PC by třeba používali 2 lidé a aby se mohl jeden odhlásit a druhý přihlásit pouze třeba zástupcem na ploše) (aby nemuseli dávat START->ODHLÁSIT SE a pak znova přihlašovat svým účtem)Aby přihlašování i odhlašováni bylo rychlejší a PC mohli používat i uživatelé bez účtu na serveru.

přiznám se, že nechápu tvé pohnutky, takto (doslova "debilně") nastavený server (jak z hlediska bezpečnosti, tak praktičnosti) jsem nejen že neviděl, ale nedokážu si ani představit účel takového nastavení.

Toto se řeší buď generickým doménovým účtem (s logonskriptem, který namapuje shary), nebo místním účtem s místním, klidně ručně spouštěným, logonskriptem s uvedením doménového uživatele. Viz. výše.

Zajímalo by mě, jak zajistíš, že jeden uživatel nebude "hackovat" přístupy toho druhého uživatele (např. podstrčením vlastního skriptu)? Myslel jsi vůbec na takové eventuality?