Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Basy ve hrách

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak zesílit basy v PC hrách, jelikož subwoofer se chová jakoby byl vypnutý (např. F1 2010, Medal of Honor, Call of Duty, Need for Speed apod.). Nechci si zase moc hrát s nastavením ekvalizéru, jelikož tomu moc nerozumím a měnit nastavení kvůli hrám a kvůli hudbě, kterou často poslouchám by se mi asi nevyplatilo.
Jde mi o "požitek" z hraní, čemuž by basové efekty mohli trochu dopomoci ke zpříjemnění herních zážitků.
Zvuková karta je integrovaná na zákl. desce -> http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2964#ov
reproduktory -> http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4231 1

Takže má otázka zní, co s tím? Vyplatila by se koupit nějaká zvuková karta nebo nové reproduktory?

v systray (dole vpravo) bys měl mít oranžový repráček s napisem "správce zvuku realtek HD" pokud máš tak rozklikni a bude tam obrázek s repráky a tam "aktivovat správu basů" popřípadě klikni pravým na bílý repráček (taktéž v pravém dolním rohu) a vyber "zařízení pro přehrávání" zobrazí se ti různé možnosti přehrávání zvuku ale měl bys tam mít odfajfknuté "reproduktory" takže na ně zase pravým a vybrat vlastnosti pak vyber záložku "dolby" a tam si zaškrni Dolby prologic IIx a Natural Bass.
Snad to není složité a doufám že to je podobné u všech desek od Gigabyte.

První věc je že zvuky musí jít ze "všech" repráků. Nemá to teda jet jako stereo jen z levýho a pravýho. Pokud do repráků pouštíš stereo a chceš aby fungoval basák musel bys použít nějaký přepínáč na reprácích který by zvuk "rozplázl" do víc repro /nevím jestli tam je genius 2500 mají vstup na stereo/.

Ten zvuk ti jede ze všech repro ?
Při přehrávání DVD 5.1 filmu to jede ze všech repro aj s basama ?

Podle mě je samostatná a integrovaná ZK nebe a dudy. Když mi jednou zvukovka v PC odešla a já byl nucen přepnout na integrovanou, byla to docela nepříjemná změna. Repráky nemám připojené k PC, ale zvuk tahám z PC do hifi věže.

Např. Audigy má pro nastavení zvukových režimů jednoduchý přepínač (music, games, theatre...), každý režim si můžeš libovolně a nezávisle upravit dle svých preferencí.

Ta správa basů u subwooferu je potřeba aktivovat. Bez aktivace vám v testu sice hraje ale při zapnutí filmů nebo čeho koliv jiného to hrát nebude.
Samozřejmě se tu bavíme o 5.1 soustavě.
Ty nový ovladače to tam prostě nemají zmizelo i nastavení vzdálenosti reproduktorů a jejich upravení hlasitosti. Podle mě to do posledních ovladačů nedali hlavně, že si hrají a přidali další nesmysl a to že na dolby který je právě potřeba aktivovat udělali program zvlášť.
Já jsem nainstaloval starší ovladače a jde mi vše bez problému, určitě alespoň tuto pakárnu nemůsím 4 hodiny bezvýsledně řešit.
Doporučuji tyto našel jsem je na guru3d.com dokonce i zadní reproduktory v nastavení mám zadní a né boční.

http://downloads.guru3d.com/Realtek-HD-Audio-2.59- audio-driver_d2703.html novější už nejdou.

Zas někdo chytrý ušima. Navíc, ale nevím co sem cpeš za kraviny prostě poslední ovladače mají problém víc je zkoušet nemíním už takhle jsem s tím strávil spousty času a se staršíma ovladačema to funguje dobře proto to někomu jde a někomu ne. Jinak by to tu lidi neřešili. A to, že sem někdo napíše, že mu to jde normálně to je fakt poznámka. Mám normální desku fm1 a75m-ud2h.