Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Dobry den, chtela bych si nechat poradit od lidi, co tomu rozumi urcite vice nez ja.

Shanim ntb, ktery potrebuji na: VŠ-office, vydrz baterie je vyhodou, hrani her(nejsou zas tak narocne).
Mela jsem jeden vyhlidnuty, avsak nez mi prisla vyplata byl rozprodan a nevi se, jestli jeste bude. asus-k53sv-sx446
Jelikoz jsem zvysila cenu, mohl by byt i vykonnejsi, pokud by se takovy vubec nasel. A nejlepe bez OS, protoze CD k tomu stejne nedodavaji.

Notebook by mel mit cenu do 15tis i s DPH. Popripade, pokud by sel sestavit, tak klidne :)

Moc dekuji za rady, zacinam byt zoufala, protoze ten notebook uz potrebuji.

buď vem libovolný 15.6" s procesorem i5, s přídavnou grafickou kartou (zkracuje výdrž baterky), klávesnici s numerickým blokem.

nebo se zamysli jestli tě denně baví tahat 2.6kg mrchu, a pouvažuj nad úhlopříčkami 13-14". klávesnice nebude mít numerický blok, kvůli váze bych bral model bez málo využívané dvd mechaniky a raději bych pro občasné použití dokoupil externí usb typ.

pokud nejsi zkušený instalatér, vem raději verzi s předinstalovaným systémem. ten si po zapnutí vytuníš, rozdělíš disk a přesměruješ pracovní adresáře, odinstaluješ dodaný crapware a nakonec si zazálohuješ svůj image disku - lepší než recovery oddíl od výrobce.

Vaha mi zas takove starosti nedela :) Hlavne aby mi ten notebook chvili vydrzel. A nechci pote strkat dalsi penize do dalsich uprav a podobne. Proto shanim nejakou variantu, ktera urcite nebude nejlepsi ale bude vyhovovat :)
Jeste se zeptam, ktery z techto 2 notebooku se vam zda lepsi ?
At uz graf. karta nebo procesor.
http://www.alza.cz/hp-probook-4730s-d255585.htm#po pis http://notebooky.heureka.cz/asus-k53sv-sx446/speci fikace/

Pokud office, méně náročné hry (viz nároky konkrétních), pak se nabízí něco na způsob Lenovo E420/E520 s ("přepínatelnou") HD 6630M. Pokud Ti jde vyloženě o vyšší grafický výkon, pak se budeš muset poohlédnout po něčem s minimálně GeForce GT 540M (třeba ACER TravelMate 5760G). HP 4530s s HD 6490 by také mohlo (pokud spíše méně náročné hry) splnit účel. (P. S. Toho vyprodaného Asusu K53 nelituj, žádná "ztráta")