Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook raz zapnút ide a raz nie

Zdravim. Vlastnim notebook compaq presario f500 a mám s nim tento problem. Ked zapnem ntb tak sa rozsvietia kontrolky, začujem chladenie, disk ale display nenabehne. Po pár sek. sakontrolky na 1 sek vypnu a zase zapnu a to sa opakuje stale do okola. Niekedy naskoči display hned po prvom "reštarte kontroliek" a niekedy nenaskoči ani ked sa "reštartuje" 5 krát. Raz ked som ho odpojil od siete ( baterka ostala dnu ( a zapojil spat tak nebehol na prvý krát. no nie vždy to pomáha. Ked nakoniec nebehne a všetko sa zapne tak ide bez problemov aj cely den....ale akonahle ho reštartujem tak už nenabehne hned ale už je to zvona ten proces čo nazačiatku... čo s tym?

Vopred dakujem

Ak je potrebne ešte nejake info takho rád poskytnem

nie, vypinam ho normalne... ale teraz som prišiel domov a naskočil pekne na prvý krát. A ak by to bol ten menič tak ako sa mohol pokaziť resp. je to náročná a drahá oprava. A ked notebook niekedy naskoči niekedy nie... asi to bude len poškodene... je možne že sa tak da fungovať dlhodobejšie? Alebo može prisť moment ked sa už nezapne nikdy? :o :/ .. dakujem

Este ma napadlo ak mas k tomu pripojene nejake externe veci ktore maju svoje napajanie (napr. monitor), skus ich odpojit, ono sa moze cez externe veci dostavat napatie do NB tam kde nema, a potom nespravne startuju napatia a chipset nenabehne spravne apod.
A este druha vec ktora ma napadla - ten problem moze byt sposobeny problemami s RAM (MRC kod robi potom tie power cykly), skus poriadne dotlacit RAM, pripadne skusit po jednej ak su dve a v roznych slotoch, moze byt jeden slot vadny alebo spinave kontakty apod.

Teraz som obajvil že : Ak stlačim tlačidlo zapnutia a stale ho držim. T.j zapnem ale nepustim tlačidlo a do 5 sek sa ntb sam vypne. Takže ntb nestihne sa ani sam resetnuť. Potom ho zapnem a naskoči hned. Skúšal som to cca 3 krát za sebou a už 3 dni fungujem takto a stále ide. Skúšal som aj odpojiť všetko z USBčiek ale stale rovanako. to s RAMkami a s bateriou skusim. zatial diky

Ahoj, měl jsem téměř podobný problém na jiném notebokuu (compaq 9010), vyměnil jsem CPU a je po starostech. Procesor se nejspíš uvařil tím, že na chlazení byly od prachu ucpané průduchy a i když se zdálo, že se vše chladí, tak ventilátory jen hučely, ale procesor se jen víc a víc ohříval, až pošel...

Mě problémy ustaly, ale ne na dlouho, včera jsem měnil navíc RAMku. 10x bez problému a 1x nenajede, to samé v testech! Stačilo nějak uchopit notebook, pohnout s ním, nebo na něj zmáčknout a RAM v testech okamžitě hodily chybu.
Jak jsem psal, průduchy byly ucpané, někdy se možná přehřál procesor něco se v něm stalo. A navíc k tomu teď paměti. Jakou to má spojitost nevím. Dnes byl na testech u kamaráda a nic se již nejeví být KO.
Co máš ale Ty s tím počítačem, to já nevím, jen jsem něco přihodil, pokud máš větší a lepší zkušenosti, než já, tak si můžeš o mě myslet co chceš...