Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program blokujici stranky podla nazvu

dostal som od klienta otazku ze chce detom blokovat na nete nejake stranky (konkretne pokec.sk). kedze deti sa v pc zatial nastastie moc nevyznaju pomohol by daky jednoduchy free bloker. idealne by bolo keby nebol zavisly od prehliadaca nakolko tam maju operu aj ie. viete o niecom takom?

Win predtym nez sa opyta DNS servera, sa pozrie do suboru hosts (vo Win adresari), takze mozes to odrbat tak ako pisal MaSo vyssie (Win prelozia domenu pokec.sk ako IP 127.0.0.0).

Len to ma jednu nevyhodu (resp. "dieru"):
ak sa deti naucia naspamat IP adresu toho pokec.sk, tak sa nanho aj tak dostanu :-D

Nestacilo by rozbehat nejakou proxy a v ni to nadefinovat? Bud povolit stranky na ktery ma byt pristup umoznen a ostatni zakazat a nebo naopak, tj. nektere zakazat a ostatni povolit.
Pokud by slo o jednu konkretni stranku, tak staci pouzit firewall a v nem zakazat na ni pristup.

stranku blokovat ja na servri nemozem pretoze klient musi mat moznost odblokovania. fw je vec ktoru klientom nedavam a to dokonca ani neodporucam z jednoducheho dovodu...uz sa x-krat stalo ze si klient pri blbnuti s fw zablokoval ie alebo operu a potom to reklamoval ako nefunkkcny net.
preto by som privital skor nieco v style http fw s jednoduchym ovladanim. zoznam zakaznych stranok a to je vsetko. ako krajnu moznost beriem fw. ale pokial viem tak napr kerio ma web filter len v platenej verzii co uz nezodpoveda mojim podmienkam