Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký program na návrh exteriéru?

Když jsem známému ukázal mnou předělaný domek v Photofiltre (http://klubxxxlpraha.rajce.idnes.cz/obrazy/#sotkov a-17-777.jpg), zeptal se mě, jestli by šlo přidat k domu na fotce třeba plot. To už však není "vybarvování" stávajícího a kreslit to myší, je blbost.
Nemáte někdo něco vyzkoušené?
- free atd. - chci to zkusit a ne se tím živit)
- ideální by asi bylo, naimportovat fotku a do ní přidávat z knihovny v programu prvky (plot, lampu, bránu...)

kámoš na fejs hodil ukázku své práce, tak jsem si bez dovolení dovolil ukázat co ten soft umí, snad mě nesejme :D já nemám páru jak to dělá, co a jak ten soft umí a jestli zvládne import fotky a následnou úpravu, ale třeba něco vyzkoumáš :) nevím jestli je free, ale dle reklamy uprostřed soudím, že to bude nějaká omezená verze. zítra zjistím podrobnosti, pokud bys chtěl. pak mrkni ještě na archicad.

[http://img571.imageshack.us/img571/8083/2173191760 0942402121174.jpg][http://img845.imageshack.us/img845/9022/2247801789 2220883901174.jpg][http://img59.imageshack.us/img59/1909/222276178953 26961551174.jpg]

odpověd na mou otázku jak to udělal :D

cituji: "stíny se nastavily jednoduše: přidala se obloha, zapnulo se slunce, nastavila se Praha (nejbližší místo), zadalo se datum, úhel natočení severu k ose y...
odrazy se udělaly taktéž snadno: vodě se přidaly vlastnosti vody a do oken se dalo neco jako zrcadlo (-;"

Reklama by mi až tak nevadila. Vadí mi trial. Našel jsem snad 3 na 15 dní. Jenže jak se znám, nainstaluji, půl hodiny vyzkouším (nic mi samozřejmě nepůjde) a pak se k tomu dostanu až 16ty den :-(
Jde právě o ten import fotky. Ono by to ani nemusel být profi program. Možná jen něco pro dětičky, kam se strčí fotka a hrají si. Ten import fotky bude důležitý, jelikož si neumím představit "vyrábět" v nějakém takovém celý dům pode fotky. To by mě ani nebavilo.

Skús Google Sketchup - zvlášť si pozri sekciu "modelovanie budov".
Vložíš fotku budovy a podľa hrán/rohov budovy/okien dverí... vytvoríš 3D model.
Potom už len doplníš plot, trávu, oblohu atď.

Chce to trochu poštudovať tutoriály a výsledok je naozaj slušný...

Jsem na to sázel, nainstaloval a

V Modelování budov lze použít fotografie uložené ve vašem webovém albu Picasa. Postup vytvoření budovy pomocí vlastních fotografií:
Pomocí alespoň 2 leteckých snímků vytvořte budovu.

To je všechno 3D modelování. Myslím, že mi stačí 2D. Asi jen fotomontáž. Jen si někde vyfotit ten plot, nebo bránu, pokud jinou, etc.

CATIA - Software pro 3D počítačové konstruování v oblastech CAD/CAM/CAE
Nejpoužívanější CAD systém v leteckém a automobilovém průmyslu na celém světě, který poskytuje komplexní nástroje pro konstruování a vývoj výrobků v nejrůznějších průmyslových oborech.
CATIA.10.0.html

Co to má společného s domem a importem fotografie jsem nepochopil. Reklama?

stiahni si TrueSpace 7,dnes je to free software,prípadne CADvance,BRL-CAD pre win,všetko sú freeware programy,tam sa môžeš vyblbnúť kolko chceš a doplniť programy o množstvo hotových knihovní materiálov,modelov predmetov,ktoré si môžeš prispôsobiť podla potreby a nepotrebuješ k nim žiadne profi openGL akcelerátory...

Já blbnu třeba takto - bavili jsme se "na pivu", jak by prý vypadal můj (jeho) dům, kdyby de nahodil a měl červenou střechu.

[http://img8.rajce.idnes.cz/d0802/5/5203/5203592_44 892467976642556972caee0f6c98a0/images/domy-havlick ova-sotkova555.jpg]

Nepotřebuji 3D software. Ale třeba vrata/okna/tašky/etc by se šikly nějaké prvky.
Nicméně nějaké textury jsem si už natahal (dělám to v Photofiltre).
"Za Bubákov krásnější" je tady domy-vizualizace