Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co nejvýkonnější počítač na hry

Udělal jsem si sestavu a chtěl bych bych se před jejím nákupem zeptat, jestli byste na ní něco změnili.

Uložený počítač, který bych chtěl opřipomínkovat

Podmínky
- co nejvýkonnější na hry
- musí celý počítač vyrobit firma s DPH, jinak mi ho rodiče nekoupí
- líbi se mi přetaktování. Máte s ním nějaké zkušenosti? Bude to stabilní? Jak to pomůže ve hrách? Plánuju i rodičům stříhat video, pomůže to nějak střihu?

- tři GK bych si tam opravdu nedal (kravál, spotřeba, diskutabilní výkon/podpora v různých hrách). Do nabušeného herního PC bych dal jednu pořádnou a k ní nějakou s pasivním chlazením jako PhysX (pokud to bude na platformě nVidia).

- určitě bych koupil nějakou zvukovou kartu (a nespoléhal na šit na základní desce. Za šit to považuju i tehdy, napíšou-li o ní libovolné superlativy). Pokud tedy nebudeš používat jen plasťácké rapráčky z Lídlu za stovku.

- za základ "pohody komponent" považuju pořádnou skříň a pořádný zdroj (i když třeba mě jeden hi-endový Enermax pěkně zklamal). Proto bych vybíral mezi robustními (hliníkovými) skříněmi s dobře vyřešenou cirkulací a z tlustých plechů. Zdroj je OK.

- chladič CPU: za sebe raději Noctua.

Tohle je pěkná sestava, ta by se mi líbila :-)

Osobně bych přidal ještě zvukovku a vyměnil Home verzi W7 za vyšší (kvůli XP mode). A doma bych tam přihodil plonkovní pasivní GTX 9500 jako PhysX.

------
účetní edit:
M-Pol sestavil PC navíc velmi chytře s ohledem na daňové zákony. Cena bez DPH je do 40.000, takže jej firma dá jednorázově do daňově uznatelných nákladů. Jinak je nutno odepisovat. Rozepsání na 2 faktury (samostatně nefunční věci, funkční jen dohromady) je blbost a známá naivní chyba poplatníků; kterákoliv kontrola ze strany FÚ to napadne a z nákladů vyhodí.