Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem No signal.

Přeji hezký večer všem rádcům.

Dnes se mi při zapojování nového PC objevil zásadní problém. Když počítač zapnu, tak se začnou točit větráčky, cpu se začne chladit i chlazení grafické karty se rozeběhne. Problém je v tom, že připojím VGA kabel a na monitoru se objeví hláška: No Signal.

Hardware:

Grafická karta - ATI Radeon 1950 Pro (starší, ale v minulém PC fungovalo) (funguje na DVI - redukce VGA)
Procesor - AMD Athlon X2 64 (také fungoval ve starším PC)
Základní deska - Gigabyte GAM52S-SP3
Zdroj - Fortron HEXA 400W (nové)
HDD - Samsung SpinPoint F3 - 250GB (nové)
RAM - 2GB + 1GB (2GB nové; 1GB starší ale funkční ve starším PC)
DVD-ROM - nejsem si jist značkou

Zkusil jsem odpojit grafickou kartu, jiný kabel, jiný monitor, ale stále to nefunguje...

Nějaká rada ?

Vyndal jsem novou paměť - bez výsledku !

Proč stavím tento PC ?
Měl jsem svůj PC a do něj jsem si pořídil nové součástky. Grafickou kartu, základní desku, RAM a procesor jsem nechtěl vyhodit a tak jsem vzal tyto součástky, pořídil nový HDD, chladič, zdroj a 2GB RAM. Pokusil jsem se sestavit nový PC.

Bohužel bez výsledku :(

pocitac musi byt vypnuty z 230V ! Ked to neodpojis z 230V tak robis len zbytocne nezmysly ale nie clear CMOS.
(P.S> a nejake spajanie kontaktov sa robi podla navodu k zakladnej doske, neni na to ziaden univerzalny navod, ked vyberes baterku tak uz nic nemusis spajat. Ked chces spajat tak nemusis vyberat baterku)

Měl jsem součástky z minulého počítače ! RAM, deska, procesor a grafická karta. Neměl jsem žádný zdroj. Dokoupil jsem HDD, Zdroj, RAM a sestavil to do toho PC.

Ano, procesor, RAM, deska i grafická karta dříve seděly na sobě a fungovaly bez jakéhokoliv problému. Není to ani týden, co jsem tyhle součástky vyndal z hlavního počítače (z kterého právě píši).

... pre teba specialne plati ze redukci DVI-VGA skusit v oboch DVI konektoroch ak ma grafika dve, ptz VGA funguje spravidla len v jednom.

Okrem toho samozrejme skusit clear CMOS, skontrolovat ci su zapojene vsetky dodatocne napajacie konektory do zakl.dosky, a pozret si jake prudy na 12V vetvach ma ten zdroj, ptz ked to na weboch vacsinou u toho zdroja neuvadzaju tak sa mi to zda moc podozrive ze ci to nahodou nema malo na 12V vetvach. Opis sem hodnoty Amperov z nalepky zdroja

Takže.. deska nemá integrovanou grafiku, takže není možné ozkoušet.

Počítač jsem rozložil a složil pouze na stole -> bez výsledku.

Tady vypisuji údaje ze štítku zdroje:

__________________________________________________
|   3,3V    |    +5V    |   +12V1    |    +12V2     |    -12V     |    +5Vsb  |
|   24A     |    15A    |    17A     |     17A      |    0,3A     |    2,5V   |
|         120W          |          336W             |          16,1W          |
__________________________________________________

Total Power         400W
Max. Peak Power     450W

To je vše, co jsem na zdroji našel. Co mám dělat ? :( Pomoc..:(

To je dostatocne, skontroluj este poriadne ze mas do tej dosky zapojene vsetky potrebne dodatocne konektory, a skus aj nejaky iny (napr. povodny) zdroj, moze byt aj vadny. Ale najskor je nieco so zakl.doskou. Odpoj z dosky uplne vsetko pripoj len speaker a powerbutton, odpoj aj vsetky RAM aj grafiku, pipa to? Ak ano pripoj RAM, pipa to inac? Ak ano pripoj grafiku, prestalo pipat? Atd.

Takže.

Reset CMOS - bez výsledku.

Odpojil jsem všechno a na PC zůstal pouze procesor, jeho chlazení a připojený speaker. Počítač spuštěn spojením dvou kontaktů (power). Nic nepípalo. Chlazení CPU se rozeběhlo.. Na desce je teď připojeno: ATX24, Speaker, 4 Pin CPU, CPU Fan. To je vše, co je k PC připojeno.

- Takže žádné pípání se neozvalo.. Už nevím, čím by to mohlo být. Ta deska, grafická karta i procesor fungovaly před necelým týdnem naprosto bez problému...

no tak jsi ji (pravděpodobně) odpálil. Pokud jsi měnil CPU, zkus se ještě kouknout, zda jsi jej dobře usadil *) (zároveň zkontroluj piny, zda nejsou ulámané a ohlé) a zda jsi dobře nasadil chladič.

*)
Už jsem potkal umělce, který vyrval CPU ze soketu i s nalepeným chladičem (což by ještě nevadilo), ale on se jej tam pokusil takto slepený narvat zpět - samozřejmě přitom ohnul a urval několik pinů CPU.

Jen doplňující dotazy:

Skládal jsi to do nové bedny? Jestli jo, nemáš zkrat zespodu na desce? Zkus to poskládat na stole v základní konfiguraci (deska + CPU + chladič + zdroj + PC reprák). Mělo by to vydat zvučný tón chybějící RAM.
Máš připojeny všechny napájecí štekry? I přídavné napájení (má-li ho) GK?
PC se jinak jeví funkční? Zdá se, že to bootuje (aktivita disku)?
Ta redukce DVI/D-Sub tam byla vždy?

edit: Ještě zkus odpojit front panel (hlavně reset a PW_On) a nastartovat šroubovákem spojením patřičných pinů.

Skládal jsem to do bedny, kde jsou gumové kolíčky na odsazení od skříně. Mám to už od včera poskládané na stole a stále nefunguje. Připojené mám teď jen napájení do desky (ATX24) a 4pin pro procesor. Ještě je připojení kabel od chlazení procesoru, ale jinak je úplně holá. Žádný zvuk nevydává.. PC vypadá, že běži, protože se rozeběhnou větráčky, i hdd se začne (podle hmatu) točit.. Řekl bych, že PC jede jen prostě nechce dát obraz.. něco podobného jako zde... doufám, že to není zakázané...http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=919&t=1053300 &st=0&sk=t&sd=a ....jen nemám možnost odzkoušet grafiku jinde.. Nechci si rozházet můj PC..

Takže.. nechal jsem na desce jenom procesor a chladič, připojil sluchátka a žádný zvuk se po spuštění neozval.

Ale nevím, co jste mysleli tím piezogenerátorem... To nemám ponětí, co to je..

Bohužel tady mám jen tuhle desku a ještě desku v novém PC, ale do toho se nehodlám hrabat, protože si nechci rozházet ještě tento..

Je tedy ještě nějaká možnost, jak pokračovat ?

vybrat to z bedne na stol, skontrolovat CPU ci nie su olamane nozicky. Vytahoval si CPU z patice? Pri zakladani CPU si uvolnil tu "packu"?
Skontroluj kontakty CPU, skus iny zdroj, skus to zapnut mimo kejsu, na stole (drevenom alebo sklenenom) nech sa vylucia skraty, vypni to z 230V a vyber knoflikbaterku na hodinu a nic neskratuj, strc tam jednu RAM, grafiku (a do nej dodatocne napajanie ak treba), ked to nenabehne ani s inym zdrojom a ani na stole tak je v haji zakl.doska na vela percent.

P.S. a speaker je maly repracik v kejse ktory sa zapaja do dosky hned u powerbuttonu. Tak ten musis mat zapojeny inac ziadne pipanie nebudes pocut, speaker sa NEmyslia repraky v zvukovke! Uz to pisal aj prasak preistotu to zopakujem aj ja.

CPU - neolámané, v pořádku - procesor jsem z patice vyndaval a samozřejmě uvolnil i "páčku".
Jiný zdroj - pouze ATX20, ale žádná změna, pořád mi nic nepíplo..
Sestaveno už od včera na dřevěném stole.

Speaker už jsem pochopil a odzkoušel na staré desce (bohužel tam nedostanu ani procesor ani grafiku, abych to vyzkoušel..). Speaker v case je OK a u staré desky pípal. U novější desky (která je pravděpodobně v háji) nepípá.

Teď jsem vyndal baterku a nechám to nějakou chvíli vypnuté.

Pravděpodobně už vím, proč to nefunguje. Včera jsem to poprvé rozložil na jednom boku bedny, zapnul jsem PC (spíše komponenty) a po chvilce se to vypnulo a nešlo znovu zapnout. Když jsem to sundal z toho plechu, tak zase naběhla. To by byl určitě jeden důvod, ale teď si uvědomuji, že to nemohla být příčina..

PC jsem zkoušel různě zprovozňovat už v case, takže monitor neukazoval už při prvním spuštění v case.. Dokonce jsem to zkoušel i se zdrojem ATX20 (asi před týdnem) a teké to neukazovalo obraz. To jsem ale sváděl právě na chybějící 4 piny v napájení desky.

Je mi ale divná jedna věc.. Tenhle problém už se mi jednou stal.. (Aspoň si to myslím a jsem si téměř jist, že to tak bylo). Tehdy jsem si pořídil novou DVD-ROM mechaniku. Mechanika jela přes SATA a HDD tam tehdy bylo ještě IDE. Taky jsem se tehdy radil s několika lidmi a nakonec mi pomohl až servis. Vyměnili HDD (SATA), nějak to poladili a šlo to.. Bohužel mi tehdy PC vyzvedával taťka, takže nevím, co s tím udělali.. Mám ale pocit, že přeinstalovali BIOS...

ked si to mal na boku bedny tak skontroluj na tom boku bedny ze kde su tie distancne stlpiky pre skrutky. Ak je jeden z nich na blbom mieste tak si to vpodstate skratoval dosku a tym si ju tiez mohol odpalit.
Nejak si ju odpalil ked nejde. Alebo mas nieco blbo zapojene alebo vadny zdroj apod. Ked to chces ozivit tak budes musiet zacat skusat aj ine komponenty, zacal by som inou zakl.doskou atd. Ale otazne je ci sa to oplati, asi nie. Jedine ze by si nasiuel velmi lacno bazarovku so stejnym socketom. Oplati sa skor kupit nieco nove najlacnejsie co existuje, vypoctovy vykon to bude mat podobny jak 5rocny vykonny PC ale spotrebu 5x nizsiu.

Když bych koupil novou desku, tak bych musel koupit i jiný procesor a pravděpodobně i jinou RAM. Na to peníze opravdu nemám.

Počítač ještě odnesu do školy (studuji prvním rokem IT) a tam všechno proměříme a odzkoušíme. Třeba je opravdu někde nějaká chyba a půjde to opravit.

Přesně tak :) Přišlo mi zbytečné je vyhodit a brácha hraje pořád na notebooku, tak jsem si řekl, že bych mu z toho mohl něco postavit, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo.. Ještě to vezmu do školy, protože studuji první rok IT (jak jsem zmínil výše) a tam to ještě prozkoušíme. Sestavíme další sestavu, ve které vyzkoušíme desku, grafiku i procesor a uvidíme, co nám to vyhodí :) Pokud bychom zjistili, že je to deskou, tak to dám do servisu a nechám tam dát desku starší, protože kupovat desku se socketem AM2 za 1000 korun mi přijde jako velká zbytečnost..