Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktivace windows

Dobrý den,

chtěl bych se optat: pokud vyměním procesor (z i5 2300 na i7 2600K) zdroj, a grafiku. Bude windows chtít aktivaci?

Děkuji
Tonda

Neměl by.

Zdroj se nepočítá. Ideální je ovšem měnit v postupných krocích, tj. vyměnit CPU a počkat 1 den, následně vyměnit grafiku (popř. obráceně). Mám pocit, že se ale musí změnit tři sledované komponenty, aby došlo k znovuvyvolání aktivačního dialogu.

treba si pozrieť na stránkach microsoftu bodové ohodnotenie sledovaných komponentov,či nenastali nejaké zmeny,plný počet je 10,výmena do 5 bodov je bez nutnosti reaktivácie,grafika má 1bod,pamäte 1 bod,procesor 3 body,zákl.doska má bodov 10 a jej svojvolnou výmenou obvykle oem licencia automaticky zanikne,zbytok si už nepamätám,licenčný server sleduje oem verziu 6 mesiacov,takže postupné menenie s odstupom jedného dňa nemá význam,body sa sčítajú aj tak,takže keď to presiahne 5 bodové ohodnotenie/po starom to bolo 50% sledovaných komponentov/,bude reaktivácia nutná.......bodové hodnotenie trošku ulahčilo život vlastníkom oem verzií,pri starom hodnotení pri výmene procesora,grafiky,pamätí ap. bolo presiahnutý počet povolených zmien velmi rýchlo a reaktivácia bola nutná prakticky okamžite,dnes sa takouto výmenou človek pohybuje ešte stále v povolenej hranici obvykle bez nutnosti previesť reaktiváciu....

Mám za to, že v PC si můžu měnit co chci a kolikrát chci bez nějakých restrikcí. Jak ale přijde na základní desku, OEM licence zaniká. Pokud často měním desku (i jednou za 2 roky), krabicovka je dle mě ideální. Prostě jednou vypláznout (byť sprosté) peníze, ale pak být svého PC pánem..