Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor + graficka karta

Dobry den, muzu se zeptat, chci si koupit notebook a zajimalo by me treba jaky je rozdil mezi procesorem Intel core i3 a Intel core i5? V cem je lepsi? JE rychlejsi, kdyz rychlost je zavisla na otackach? A graficka karta k cemu mi je, kdyz hry nehraju. SPIse posloucham hudbu a dvam na filmy. A prevadim a striham. Dekuji za odpoved.

Tak zaprvé, procesor se nikterak netočí. Otáčky o kterých mluvíš, jsou otáčky pevného disku. Z názvu vyplývá, že i5 (odvozeno také od ceny) bude rychlejší. než core i3.

u NTB je jedno jestli budeš mít v grafice 1TB nebo 0,5GB paměti, protože jejich výkon stejně nevyužije pamět celou.

- Nikdo neví, o jakých ntb se bavíš. Dej odkazy o jakých ntb hovoříš a potom se o nich můžeme bavit. Takhle jen víme, že jeden má 1gb grafiku, pomalej disk a slusnej CPU. A druhej má horší CPU, rychlejší disk a pulgigovou grafiku. Značky, ostatní věci co má ntb je potřeba znát také aby se dalo nějak porovnávat nebo nadhazovat nápady.

"Mi rekli" Oni ti povedali aj to ze rychlost CPU zavisi na otackach?
"jinak oba maj num. klavesnici, jen neni v popisu" Neveril by si, ale z obrazkov je to pekne poznat
Hlupejsiu anketu som nevidel, nechcel by som byt v jednej miestnosti s ludmi ktory v nej hlasovali.

Procesor žádné otáčky nemá. i5 toho oproti i3 víc umí (např. automatické přetaktování, podpora šifrování, lepší virtualizace...), na stejné frekvenci jsou ale stejně výkonné.
Pokud hry nehraješ, stačí ti integrovaná grafika.
Co si představuješ pod interní a externí pamětí opravdu nemám tušení.

pozorovať film môžeš aj kvalitným ďalekohladom cez okno u susedov,hudbu už budeš pozorovať pomerne ťažšie,tá sa dá skôr počúvať,na prevádzanie filmov je vhodný čo najsilnejší procesr,ovšem keď zostavu zdegraduje pomalý disk s 5400 otáčkami,tak je celá výhoda silného procesora a dobrej grafiky v pr.....,a opačne,slabému procesoru nepomôže ani silná grafika,ani rýchlejší disk.....