Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Místo na disku

Zdravím nedávno jsem si nainstaloval win 7 ale bohužel do menšího disku a to 18 gigového.. mám v počítači ještě jeden 200 gigový tak jsem si řekl že budu vše instalovat a ukládat na něj.. ale z neznámého důvod místo na menším disku stále klesá denně to čistím pře CCleaner ale i tak ..prosil bych o radu jeslty je možné nastavit at jde vše na větší harddisk a nebo zamezit ukládání věcí na menší harddisk .. předem díky

"takže co se bude dít když dojde místo?" Vies ze ani neviem. System zacne postupne protestovat (varovania dole na liste), ak miesto neuvolnis budes mat problem. Urcite uz nic nove nenainstalujes, niektore programy nebudu pracovat korektne. OS zacne asi mrznut alebo sa cely zosype. Rozdel ten 200GB na 2 particie a 18GB hod do kosa (ak to nieje SSD)

Nene.mám rozdělený 200 gb disk a nějak mi nešel windows na něho nainstalovat tak jsem to hodil na ten malý

Nejspíš protože to zjistilo, že v počítači ohříváš ještě starej krám. Před instalací doporučuji všechny disky které nepotřebuješ pro instalaci odpojit.

Daj si tam XP, alebo ten maly disk vyhod a nainstaluj Win7 na ten velky (urob mu aspon 30-40GB oddiel, alebo nechaj cely 200GB pokope).

Co sa tyka miesta tak s kazdou instalaciou cohokolvek ti bude miesto ubudat aj na C:
A instaluje si to skoro kazdy den napr. cez autopudate aktualizacie. Dalsie veci co bobtnaju su napr. docasne subory a historia prehliadacov (maz to rovno v prehliadaci) a nejake logy a prefetch udaje samotneho Win. Ono ked nebudes nic instalovat tak sa to aspon ako-tak ustali, ale zvysovat sa to bude pomaly neustale, ked budes nieco instalovat, kvoli winsxs mechanizmu dementnych Windows.
Mozes si zakazat hibernaciu, nech zmizne hiberfil.sys, usetris si niekolko GB. Mozes aj obmedzit virtualnu pamat na 1-2GB, tym znizis velkost pagefile.sys.
Ale lepsie by bolo dat Win na ten velky disk, a maly vyhodit. Aj kvoli rychlosti (velky bude aspon 3x rychlejsi). Windows ide nainstalovat na kazdy interny disk, ak vies co robis. Ten maly disk najprv odpoj a az potom instaluj Windows.

P.S. a nepouzivaj ziadne cleanery nech si ten Windows uplne neznefunkcnis.