Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit JetDirect GEMBIRD PRINT SERVER NPS-3

Dobrý deň!
Našiel som vašu stránku a dúfal že by ste mi mohli pomôcť z jedným problémom.

Mám doma JetDirect GEMBIRD PRINT SERVER NPS-3. Podarilo sa mi resetovať jeho nastavenia a jeho IP adresa sa nastavila na 0.0.0.0.

Podarilo sa mi zistiť jeho MAC adresu. V manuáli som aj zistil ako nastaviť IP adresu pomocou príkazu ARP. Tak som skúsil dať do príkazového riadku „arp –s 192.168.2.168 00-40-01-43-fd-ee“ a potom ping na tú adresu ale nefungovalo to ... Skúšal som aj pomocou programu Ethereal zisťovať ako komunikuje. Tam som zistil že ako keby ešte mal aj pôvodnú adresu. Ale ani na tú mi ping ani prihlásenie nefunguje. Mám nejaké skúsenosti zo sieťami a nastavovaním zariadení , ale spravil som chybný krok, keď som nastavenie dal do defaut. Rátal som že bude mať nejakú defautnú IP adresu na ktorú sa dá prihlásiť. Nakoľko sa jedná o dosť užitočné a drahé zariadenie, veľmi by som uvítal nejakú radu. Hľadal som nete aj nejaké servsné strediská GEMBIRD, ale zatiaľ som nič nenašiel.

Ďakujem

Co ten jejich Print Server Manager či Web Manager Utility, ty ho v síti nedetekujou?
V manuálu se rovněž nemohu dočíst, jak toto zařízení resetovat hardwarově do továrního nastavení a jakou IP by mělo pak mít nastavenou (možná aktivního DHCP klienta - máte v síti DHCP server?). :(
Proč nevyšel váš pokud o nastavení IP netuším... Nepotřebuje pak ještě restart?

Print server manager ho tiež nedetekuje a ani DHCP mu IP adresu nepridelí (defautne je to vypnuté) . Skúšal som ..... Je smutné že resetovať sa dá iba vtedy keď ste naň prihlásený cez WEB (žiadny jumper ani resetovacie tlačítko nemá). A potom čo som mu skúsil dať IP adresu cez príkaz arp a neodpovedal mi tak som ho skúšal znova vypnúť sa zapnúť ... a nič. Neviem ale pomaly mám pocit že sa s ním musím rozlúčiť :-(
Ale aj tak ďakujem za HELP.