Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prográmek pro messagování po LANce

Existuje nějaký prográmek pro posílání textových zpráv (souborové přílohy by případně taky nevadily), který se nepřipojuje nikam do pr****yč, ale stačí např. zadat IP počítače a tak s ním komunikovat? Mám několik počítačů na LANce a nechci jen např. kvůli poslání odkazu používat icq, email apod. "vzdálené" služby.

V tomhle směru jsem minimalista, takže pokud možno bez instalace, nějakej opravdu light-weight, klidně jen pro text only.

Díky.

Rád bych taky vyzkoušel, ale na tebou odkazovaný stránce mi to chce stáhnout nějakýsi SoftonicDownloader... exe, což je přesně to, čemuž se chci vyhnout - stahovat program, který stahuje(instaluje) jinej program, atd atd .. :) Nebo jsem ten název špatně pochopil? Portable verze čehokoliv primitivního je pro mě lepší než install verze čehokoliv nabušenýho.