Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s monitorem.

Zdravím. Když zapnu pc tak mi jede maximálně 30 minut. Potom se restartuje a nejde mi monitor. Vždy když zapínám PC tak něco v pc pípne, ale když se toto stane tak ne. A ještě po tom restartu ten pc nějakou chvíli nejde aneb zase monitor. Děkuji moc nevím za jak dlouho mi to spadne tak se mějte.

Děkuji moc za váš čas a pomoc.
Jirka

HDD 41

normalni teplota HDD. (mam i 45 stupnu, obzvlaste viceplotnove starsi disky vari hodne.)

Jinak to muze byt cimkoli, nejednodussi zjisteni je bud postupne menit soucasti PC nebo to odvest do servisu, ale jak uz bylo receno, v tomto pripade bych nejprve odzkousel jiny zdroj.

Vysoká teplota je jednou z nejčastějších příčin selhávání pevných disků.

pod 40 stupňů - vhodná teplota, ale málokdy dosažitelná bez aktivního chlazení
nad 40 stupňů - snesitelné, pokud disk není používán nepřetržitě nebo na ukládání cenných dat
nad 45 stupňů - již znatelné riziko
nad 50 stupňů - velké riziko poškození disku
nad 60 stupňů - často nastává chyba čtení / zápisu, selhává elektronika, neodpovídá provozním specifikacím drtivé většiny disků

Typický důsledek: zmizení disku ze systému, problémy s detekcí disku, poruchy čtení a zápisu
Projev selhání: od určité teploty okamžité následky, jinak urychlený proces stárnutí.

tak ti to blbe meri nebo je mas vypnuty nebo na tom mas nejake "dusikove" chlazeni nehlede na to, ze nizka teplota neni pro disky to prave orechove, jsou konstruovany tak, aby bezely pri optimalni teplote, ktera je mezi 34 az 40 stupni, jak pise M-Pol, az na to, ze pod 40 to dostanes malokdy, zalezi na typu disku, obecne je ale jeste 45 Ok. (Na jednom disku mam treba teplotu za provozu cca. 55 stupnu, ale kdyz na nej sahnu, tak neni teplejsi nez ostatni, predpokladam, ze to blbe meri. :-) )

"nebo je mas vypnuty" nezmysel, jeden z nich je systemovy (pozeram film, som na nete, zapnuty TC, blablabla).
"tak ti to blbe meri" siel som do biosu, buhuzial je tam iba senzor CPU.
"tak ti to blbe meri" pouzivam Everest. Koli tebe som si stiahol Speedfan na overenie, HDD1 22°C HDD0 24°C. V everest som este zapol stresovanie HDD, vysledok po 2 minutach prakticky bezo zmeny 25/23°C. Je mozne ze blbne senzor ale u obydvoch naraz? (jeden je Seagate, druhy Samsung).
"nebo na tom mas nejake "dusikove" chlazeni" Nic take. O prudenie vzduchu sa mi stara iba dvojica CM 12´ vetracikov v case (vpredu,vzadu), ziadne dalsie chladanie specialne pre HDD. Ten predny ale v blizkej buducnosti obmedzim v otackach o tretinu/polovicu, takze teploty pojdu hore.
"ze nizka teplota neni pro disky to prave orechove, jsou konstruovany tak, aby bezely pri optimalni teplote" zdroj? (okrem tej google statistiky)