Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - Mazání prázdných řádků

Vkládám do excelu data z jedné stránky, 50 řádků v asi 8 sloupcích čísel. Každá položka má jeden řádek. Když je některé buňka v řádku nevyplněná, znamená to pro mě že celý řádek je mi k ničemu a tu položku pak můžu smazat. Lze v excelu nějak nastavit, aby se mi v tomto případě řádek smazal sám?

V krocích:
1) všechny buňky s (ne)daty do bloku
2) použít "Přejít na..." a tam v menu vybrat "Prázdné buňky" (v excelu 2007 a výš - ikona Dalekohledu "Najít a vybrat")
3) a teď ty vybrané prázdné buňky pošlat do háje, třeba přes pravé tlačítko "Odstranit..." - "Posunout řádky nahoru"

předpokladem je, že ty data máš v řádcích, nejsou tam náhodně nějací zmetci mezi těmito řádky, ti by způsobili nežádoucí posun