Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie do ntb 8800 mAh

Ahoj, baterie v ntb mi už nevydrží ani na jednu přednášku. Nechoval jsem se k ní pěkně, neznalost, ale o to nejde.
Budu si kupovat novou a chtěl bych, aby měla výdrž. Jaký je rozdíl 8800 mAh a 5200 mAh ve výdrži, klady, zápory? 5200 se běžně prodávají, 8800 jsem ale spíš nacházel v zahraničních obchodech, nebo v jednom českém drahém. Radši bych tedy z českého obchodu levněji, nebo jestli máte tip na nějaký zahraniční spolehlivý, kde tuto baterii mají?

ACER ASPIRE 5542G, asi rok a půl starý.

Díky moc předem za radu.

úprava: doplňuji svůj e-mail, kdyby sem nešly zveřejňovat obchody: sajmon3*zavinac*seznam.cz

Vydrz bude vyssi, ale ne zase zazracne, ze by vydrzela 2x tolik.
Pokud jedes na baterie, mel bys co nejvic omezit spotrebu - nejet na plny jas displeje, snizit takt procesoru (pohrat si s nastavenim power managementu), vypnout nepotrebna zarizeni...

Muzes to udelat i tak, ze si poridis dalsi 5200mAh a budes sebou nosit i tu starou. Jak dojde stava, tak proste prehodis baterie a jedes dal.

Ked pises "mAh" tak ktomu musis napisat aj kolko ma ktora Voltov. Lebo vydrz = pocet mAh * pocet Voltov.
P.S> hlavne sa snaz kupit tam stejnu jak tam bola, a snaz sa nech neni cinska :) V notebooku okrem toho co pisal JaFi este sa uisti ze mas v ovl.panely - energia profil nastaveny na "vyvazeny", alebo u XP na "prenosny pocitac".
P.S.2. prip. si nastav profil max.battery, vtedy pojde CPU na baterke len na min.frekvencii.