Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastavenie routra+Hlas cez internet

mam aktiv.sluzbu HCI od T-com.sk,router microcom AD 2656 , na strankach T-com.sk Default.aspx
je tento popis :Zmena SIP portu pre Microcom AD2651
V menu "Virtual server" nastavte UDP port 5061 a následne vložte IP lokálneho PC, potvrdte cez "ADD".
Reštartujte router s použitím "SAVE AND REBOOT".
u mna to vyzera takto :
Public Port - Start:5061
Public Port - End:5061
Private Port:5060
Port Type:UDP
Host IP Address:10.0.0.3
a nefunguje to,vyhodi"sietova chyba", NAT mam zapnuty,v LAN DHCP server povoleny,win xp firewall vypnuty.
IP router:10.0.0.2
IP pc xp:10.0.0.3
IP pc linux:10.0.0.10
Vonkajsia IP pridelovana dynamicky.
Ak mate niekto skusenosti ,prosim poradte,dik.

Mně to povídat nemusíš. Nicméně já jsem konkrétní situaci ze zadání nevyvěštil.
Poněkud mi uniká smysl toho, proč pro softwarový telefon, který je na typu modemu nezávislý, je na jediném Microcomu třeba směrovat port 5061 namísto 5060? A zda je to port serveru (obvykle 5060), nebo port, na kterém naslouchá ta aplikace? To z toho není jasné, alespoň mně ne.

podla mna maju tieto vybrane routre hw podporu tejto sluzby na konkretnom porte. microcom ma na inom ako ostatne a preto ta zmena portov.
neviem presne o aku sluzbu sa jedna ale nech skusi okrem udp presmerovat tak isto aj tcp....a ja by som pre istotu skusil aj presmerovanie 5060-5060 takisto pred udp aj tcp....resp start port 5060 edn port 5061 a presmerovanie na na 5060 (dufam ze som to nedoplietol)...vytvorit pravidla pre tcp aj udp.
ak to nepojde tipujem ze st ti ju este zabudlo aktivovat;o)

takze riesenie som nasiel :))
nastavenie Virtual server-u pre Microcom adsl router 2656 :

ID 	start   end     privat type     host IP
1	5060	5060	5060	TCP 	10.0.0.x
2	5060	5060	5060	UDP 	10.0.0.x
3	5061	5061	5061	TCP 	10.0.0.x
4	5061	5061	5061	UDP 	10.0.0.x

Dufam ,ze to niekomu pomoze;-)a zaroven dakujem ostatnym za nakopnutie:-D

P.S.:Mozete to uzavriet ako vyriesene.