Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem frekvence u pamětí

Zdravím poradnu. Koupil jsem si tuto desku MSI P67A-G45 (B3), kterou jsem osadil Kingston HyperX Blu XMP 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz. Všechno šlape jak má, jenže rychlost pamětí se mi podtaktovává na 667MHz. Dokáže někdo poradit jak docílit plného výkonu?

@Karel: Zeptám se tedy jinak, co bych měl provést v BIOSu, popř. v utilitách přiložených k desce, aby ty paměti jeli na frekvenci, pro kterou jsou dělané?
@host: díky. Ten nick je tak psán schválně. Používám ho nějakou tu dobu a hlavně vystihuje můj vztah k danému předmětu :)

Abych řekl pravdu, tak jediné co jsem v manuálu našel, tak bylo jak správně zasadit paměti do slotů. Potom vysvětlení Dual-channelu a poslední řadě rozepsané časování a pokročilá konfigurace pamětí. Nikde jsem nenašel na jakou hodnotu bych měl nastavit jednotlivé položky abych dostal těch 1600Mhz.

Nesahaj na to. Bezi ti to na 1333 (=2*667) a to uplne staci. 1600 nepotrebujes a zbytocne si urobis z toho PC mrznucu sracku, ptz nechapes ze pretaktovavanie neni nieco nalinkovane co kdesi nastavis.
P.S. ked velmi chces tak potrebujes nastavit memory clock, a voltage, podla udajov na nalepke RAM modulov. Casovanie preistotu skontrolovat podla datasheetu RAM modulu (na webe vyrobcu). A potom 10hodin testovat goldmemory a memtest86. Ked niecomu z toho nerozumies tak na to nesahaj.