Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konflikt ip adres

zdravim, mám problém s ip adresami, mám napojený 2 pc na jednom modemu přes kabel, a vypadává mi net a píše to konflikt ip adres, nevíte jak bych to mohl opravit? díky

co?
vypsat tvoji současnou konfiguraci? dostal jsi odkaz.
zkontrolovat spuštěný dhcp na huáááweííí? dostal jsi odkaz na podobný krám.
ručně změnit ipadresy na pc? i o by šlo, viz vlastnosti síťového připojení -> protokol tcpip (verze4):
ip adresa pc1: 10.0.0.11 / ip adresa pc2: 10.0.0.22
maska: 255.255.255.0
brána: 10.0.0.138 (adresa routerů od o2)
dns: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

na ten příkaz mi to hodilo tohle

Microsoft Windows [Verze 6.0.6002]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Finc>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Finc-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . : fdlnet.cz
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8191SU Wireless LAN 802.11n US
B 2.0 Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-1F-B4-6A-F4
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-24-8C-09-94-9F
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::b482:f415:26f1:712c%10(Preferované
)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.139(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 28. září 2011 14:28:15
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 29. září 2011 14:28:15
Výchozí brána . . . . . . . . . . : fe80::1%10
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{FB4581F0-D220-445E-B930-5AE5968BC
C65}
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 6:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IPv6. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fb:2ce2:96c:ac2f:4125(Prefer
ované)
Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::2ce2:96c:ac2f:4125%11(Preferované)

Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 7:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{48A9138E-F09A-41BA-B1B3-97A9AF38C
935}
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 11:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

tak to prostě někdy vyřešíš.
možná se bojíš nastavit si ip adresu + masku + bránu + dns ručně, ale do routeru vlézt můžeš:
- v přehledu dhcp připojení uvidíš všechny pc, které mají nastaveno "automatické získání adresy" (čili které jsi nenastavoval).
- je tam vždy fyzická adresa síťové karty (mac adresa) a routerem k ní přiřazená ip adresa.
- svůj počítač poznáš tak, že se podíváš do svého výpisu ipconfig -all.
- dhcp přiřazení v routeru dovoluje i statické rezervace ip, právě podle mac adres síťových karet. tak si nějaké zvolíš z lan rozsahu routeru (např. 192.168.1.111, .122, .133), a nastavíš rezervace mac -> ip.
díky tomu odstupu se do tvé adresy snad žádný ruční nastavovač netrefí.
a taky si zabezpeč wifi před sousedem (wpa/2), ať se ti občas nemotá v síti jeho pc.

u toho konfliktu ip - windows v tom případě vypisují mac adresu síťové karty, která má stejnou ip. podle začátku mac adresy můžeš určit výrobce, a tušíš na čem jsi.

pravdu díš; ta síťovka může být opravdu vadná. samé 00 nebo ff nejsou normální.
ovladač to někdy umožní pro systém přepsat (případně dosová konfigurační utilita v eeprom samotné karty).
prý se to přepisuje takto: 02 00 ... a zbytek jsou libovolné hexa znaky.
nebo tam opíšeš mac jiné karty, změníš jen poslední dvojčíslo.
když to nezabere, koupit novou síťovku, starou deaktivovat.

O2 uz jsem zrusil, ale pokud to porad funguje stejne, tak 10.0.0.138 je ADSL modem a vse ostatni za nim ma defaultne IP adresy 10.0.0.x (pokud je zaply DHCP server a nekdo nemenil nastaveni).
Nenastavuj napevno zadne IP adresy na jednotlivych PC - dostanou je prideleny z toho ADSL modemu.
Pokud uz chces mit nejake IP adresy "natvrdo" nastaveny na tech PC, tak pouzij rezervace IP dle MAC adres v nastaveni toho modemu.
Celkem me ale zajima, co je to ta:
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.139(Preferované)
Ta se tam bere odkad..?

edit: pises, ze mas pripojene pouze 2 PC dratem, tak pro zacatek uplne vypni to WiFi v tom ADSL modemu (kdyz ho nepotrebujes). Zapnout se da vzdycky.

Nejhorsi vzdy je, kdyz se zacne u dynamicky pridelovanych IP adres carovat s "natvrdo" nastavenymi IP adresami primo na PC. To se pak nikdo niceho nedopatra.