Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový procesor na práci z videem.

Zdar zabývám se trošku úpravama Blu-ray filmů a s mým součastným procesorem trvá předělání BR do MKV i 7 hodin.
Podotýkám že se jedná o úpravu 3D.
Procesor je přetaktovaný na 3426 MHz a všechny 4 jádra jedou při té úpravě na 100%.
Jak moc si pomůžu když koupím tento procesor?
http://www.alza.cz/intel-core-i5-870-quad-core-2-9 3ghz-95w-d136084.htm

Konfigurace:
OS W7 64 bit
Zdroj: Nexus RX-6300 630W
ZD: Asus P7P55D LE
Paměti: A-Data X-Series 4GB (kit 2x 2GB) 2000MHz (8GB)
Procesor: Intel Core i5-750 BOX
Chladič procesoru: Arctic Freezer XTREME Rev.2
Case: Cooler Master Sileo 500
Mechanika: LG BH10LS30 OEM
Grafika: ASUS EAH5770/2DIS/1GD5 1GB DDR5

Skutočne som nikdy neprerábal BR 3D do mkv, ale 7 hodin sa mi zdá príliš veľa.
Čim to prevádzaš - akým softom/utilitou? Využíva ten program paralelné spracovanie úlohy a využíva všetky 4-jadrá?
Dokážeš mu nastaviť trebárs aj vyššiu prioritu?

Je to přes DVDFab. Zatím není jiný program co by uměl zkonvertovat 3D BR do 3D MKV. Ono když to vezmeš že Avatar ve 3D má velikost v ISU 46,6 GB a když ho rozbalíš tak 90,8 GB. Ale z toho bereš jen jeden stream ten má nějakých 34 GB. Možná se mi to zdá moc ale na ten objem dat? Prostě nevím.
Výkon: [di-JIJD.png]

Intel Core i5 760 @ 2.80GHz Average CPU Mark 4577 bodů

Intel Core i7 870 @ 2.93GHz ................ 6098

Intel Core i7-2600 @ 3.40GHz ............... 8943
Sám si udělej obrázek a výkonu základních procesorů.
i7 SB je za stejné peníze jako ta nabízená 870, ovšem chtělo by to i jinou desku.

Pokud už to máš přetaktované tak výměna procesoru absolutně nemá smysl. Jedině zkusit přetaktovat víc nebo dát lepší chladič a přetaktovat. Moje core i 7 jela na 3800 ovšem freezer ani cm 212+ na chlazení nestačil. U ci5 by snad stačit mohl.

Pochybná by byla i výměna procesoru ci5 za ci7 /zastaralé provedení/ už jen proto že starší provedení procesoru ci7 pro 1156 stojí 5litrů, /plácám ceny / nový procesor 1155 stojí 6táců a deska 3 a starý komúplet můžeš relativně dobře prodat.

Převádíš to z jednoho fyzického hdd na druhý fyzický disk ? Jestli to totiž nebrzdí disk třeba /případně by to neurychlil/.