Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smerovanie CPU chladica?

Zdravim,

mam taky problem. Prave si skladam pocitac a neviem, ktorym smerom mam nasmerovat moj CPU chladic na AMD.
Zatial to mam rozostavane takto imag0210v.jpg. Dopredu na spodok som dal 120x120mm vetrak, ktory vhana vzduch dovnutra. Problem nastal, ked som instaloval dokupeny CPU chladic. Drziaky na dosku su tak nadstavene, aby CPU ventilator fukal teply vzduch bud do zdroja alebo smerom na graficku kartu. Otazka je, ktorym smerom mam dat tento CPU vetrak fukat? momentalne ho mam smerom an grafiku, ako je vidno na fotkach. V predajni mi hovorili, ze ma fukat smerom do zdroja, ktory ten vzduch vyvadza von, ale otec, ktory robi s pocitacmi dost dlho mi zase hovoril,ze teply vzduch nemoze fukat do zdroja, pretoze potom bude zdroj stale bezat na plny vykon, takze ktorym smerom mam nasmerovat CPU chladic? mam este dokupene dva 80x80mm ventilatoriky a tie mam umeistnit ktorym smerom v zavislosti k CPU chladicu? tieto male ventilatoriky sa daju pripevnit dozadu pod zdroj a na bocny plech krabice, ale otazka je, ako ich mam teda nasmerovat v zavislosti k CPU chladicu a ktorym smerom mam namontovat CPU chladic? ocenim uzitocnu radu od niekoho, kto vie, aky mam problem :)

Též jsem bohužel koupil bráchovi takovej blbej chladič, že to má svislý proudění. Takže jsem to nasměroval do zdroje a jelikož je chladič tak velký, že část vzduchu fouká i na strop bedny, tak jsme vyřízli nahoře v bedně otvor a dali tam další ventilátor, kterej fouká ven a tím odebírá přebytečný teplo.
Větrák foukající ven na zadní stěně je samozřejmostí.

Kdyz je tu rec o tom chlazeni a fanech, tak to napisu sem. Prominte ze se sem pletu..
Ma stara sestava neni nijak extra vykonna a nemam tam v bedne zadne pridavne fany. CPU fan smeruje do leve bocnice a tu tam ani nemam pridelanou. Takze case mam otevreny, otazka zni, mam tam porizovat vetraky?

Ten fan ti nesměřuje "do", ale "z" levé bočnice (na chladič to fouká - klasika). V rámci předozadního luftování bys mohl zepředu bedny (je-li možnost) osadit větrák aby foukal dovnitř. Lépe ale dozadu tak, aby "vysával" ven. Záleží na bedně a osazení komponenty, generalizovat se dá jen předozadní proudění.

Ven směrem na zdroj.

Tím že teplý vzduch budeš posílat na grafiku od které teoreticky stoupá další teplý vzduch nahoru naprosto nic nevyřešíš . Bude se přehřívat jak grafika tak procesor a pojed na max. výkon.
Pokud máš rozumné chlazení /aj ten zadní výfuk/ tak se vzduch nestihne tak ohřát...

Nevím co tam máš za komponenty..ale:
Jinak dělal sem přestavbu do podobné budky a s novým zdrojem seasonic, radeonen 6850 a 4jádrovým phenomem 3,2ghz je ta budka tak na hranici použitelnosti /díky i blbé perfomaci míst na ventilátory/ při max. zátěži (kombustor plus orthos na dvě jádra) včetně přidaných 2*8cm ventilátorů dole vpředu a nahoře. Přední spodní větřák sem plechové dírky vyrval klešťama ať to aspoň trochu táhne, zadní sem byl línej vyříznout páč pracné aby to vypadalo a ne pro mě...

Ten HDD nepovažuju za štastně umístěný, zřejmě se bude ohřívat, dal bych ho uplně dolů.

takze nakoniec som to vyriesil tak, ze CPU chladic fuka do zdroja, pod zdrojom je vetrak vytahujuci vzduch von, na bocnicu som dal taktiez vetrak fukajuci dovnutra a spredu nahana 120x120 vetra vzduch dnu, je to tiche a neprehrieva sa to :)