Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolísání FPS

Zdravím mám takový problém a potřeboval bych poradit co s tím. Padají mi rapidně fps v nových hrách, ve starých to nějak neregistruju ale zdá se mi to divné protože nemám až takovou vykopávku. Fps mi padají po chvíli hraní a třeba z 60 i na 20 a pak se to na 20ti drží a nepustí to výš. Začalo mi to dělat po výměně grafické karty za novou z radeonu x1950 na hd5770. Jinak zbytek sestavy je --
zák.deska ASUS M2N-E
grafická karta ATI RADEON HD5770
procesor AMD ATHLON X2 6000+ s nových chladičem od coolermaster TX3
ramm 4x 1GB geil 667mhz
hdd 1TB samsung spin point f1
zdroj Fotron blue storm II 500W
case Thermaltake mambo - ve skříni jsou větráky jak pro přívod studeného vzduchu tak i odfuk (120mm vpředu a totéž vzadu)

Budu rád za každou radu protože už si fakt nevím rady a celkem mě to štve .. Počítač má plnit účel herního stroje a bohužel se na něm skoro nic hrát díky moc low fps.
Díky za rady ..

Nemas zapnutou V-sychnorizaci ? Mam zato ze kdyz mas V-sync a FPS ti spadne napr na 30 tak hra pobezi chvilku na 30 fps potom zase stoupne na 60 fps.

A nebo to bude procesorem hlavne u her jako mafia 2,crysis 2 to muze byt hodne znat

jak mas tu novou grafickou kartu nemas ji nejak uvolnenou ? nebo zkus vsechno komplet vycistit aby tam nebyl bordel nekdy se totiz stava ze se ti bordel i tobe nepatrnej usadi ve slotech a pak staci malo a neco je v neporadku

Nevěští problém vidím v procesoru, karta "umí" okolo 15000 bodů v 3D Mark 06 a díky to mu staršímu "pomalému" procesoru odhaduji, že budeš mít tak okolo 10000 bodů.
( sám si to můžeš otestovat )
Takže hry v nastavení pro HD 5770 mají málo výkonný procesor a karta se "fláká" na úrovni HD 5670.

Karta má méně v 3D marku než jsi uvedl to je pravda, ale pořád to neřeší můj problém. Mimo jiné ty fps pády jsou v jakémkoliv nastavení grafiky takže nevidím skoro nárust když hraji na 800x600 na low details VS 1920x1024 High..

Ještě jedna věc, na kterou jsem přišel u mojí karty!!

Pokud mám zapnutý prohlížeč a v něm video, které minimalizuju, tak při spuštění hry (celoobrazové 3D aplikace) takty vylezou max na 600/900. Takže pak se to trhá. Ale mně hodně pomohly ovladače. aktualizuji je pravidelně, ale jednu chvíli vyšla nějaká prapodivně udělaná verze a všechno se mi sekalo. Na nejnovějších (včera aktualiztovaných) jsem zkoušel zatím jen DiRT 2 - šlape krásně :-)