Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno optimalizace pc na lepší výkon pomocí programu

Ahoj,prosím vás,syn se vrátil z internátu s tímto programem v notebooku : pc speed up application. Má to nainstalovaný,prý mu to poradil kamarád jako "výbornou" věc :-) Já si ale myslím,že na správný chod pc stačí, když používá avast,občas spustí spyware terminátor,a občas vyčistí ccleaner.Nebo si to myslím špatně? Trošku se tohodle programu bojím,aby mu s tím vyčištěním nezmizelo i něco důležítýho.Zálohuje jen fotky,programy ne.Můžete mi prosím někdo polopaticky vysvětlit funkci tohodle programu,výhody a nevýhody a jestli se máme držet svého čištění jak jsem psal,nebo používat tohle?Vím,na internetu si mohu o tom programu něco přečíst,ale mě zajímají vaše opravdové názory.Moc díky M.

pc speed up application

nic rozumného nemůžu vygooglit. nebude to spíš placený tune-up? tím hůř. zase jakési rádoby nastavovadlo, které patrně vyžaduje administrátorská práva aby mohlo "čistit".
jestli je ten program fake zjistíš lehce - pusť ho pod omezeným účtem. žádný soft se nemá co montovat do systému. pokud si řekne o admošská práva, není to čistič ale škodič.

a to na rozdíl od kráťova příkladu známých agentů s teplou vodou jde u ccleaneru, tuneupu, system mechanicu a podobných volovin o léta zavedené firmy, které přes sporné = dočasné výsledky a ohromení z placeboefektu masírují davy 14-letých administrátorů, a ti jsou jejich fanatickými obhájci.

čistěním systému se nezabývám. pokud mě něco zajímá, jsou to běžící procesy - od kterých programů tam jsou, proč nutně musí běžet.

jejich dobrý výpis dá třeba hijackthis, doporučuju si ho celý projít s malým doutníkem v křesle, bývá to na dýl. podobný log má combofix, ten navíc obsahuje jakési antispywarovadlo, a podobně jako u výše zmíněných čističů, člověk už musí víc koukat co vlastně povoluje vyčistit.
nebo si rovnou pustím starter, který má záložku pro autoruns položky, pro správu services (mnoho problémů a zpomalení způsobují nejen viry a spyware, ale běžné aplikace) a samozřejmě zobrazí právě běžící procesy.
někdo má radši process explorer nebo upm, oba jsou špička, ale ne pro klikače a spouštěče různých speedupů a terminátorů.

A dobré placebo je právě CCleaner. Když u někoho jsem, nechce se mi zjišťovat, co všechno používá za prohlížeče etc. Nainstaluji CCleaner, spustím analýzu (pouze default smazání tempů etc.), ukážu co to našlo, smažu, CCleaner odinstaluji a ten někdo má pak dobrý pocit, jak přišel Kráťa se spešl programem, vyčistil...
Že je to vlastně totéž, jako "vyčištění disku" ve Windows ani netuší. :-)