Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Služba Plug and Play, vytuh...

Zdravim,

v posledni dobe jsem zaznamenal asi 3 vytuhy meho stroje (WXP SP2) doprovazene nasledujicimi po sobe jdoucimi hlaskami v prohlizeci udalosti:

12:08:28 (Service control manager)
Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

12:08:28 (Service control manager)
Služba Správce logických disků závisí na službě Plug and Play, která neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

Sluzba PnP byla pravda vypnuta, ale podle me by to nemelo moc vadit, kdyz jsem ji predtim nepotreboval.. Stroj bezi nonstop, pouzivam ho pro vypocty a ovladam jen pres vzdalenou plochu.

Ovladac par. portu ve sluzbach nevidim vubec a par. port. k nicemu nepouzivam...

??

Diky za tipy..

Nejaky duvod proc je ta sluzba vypnuta?
servicesxp.htm

Enables a computer to recognize and adapt to hardware changes with little or no user input. Stopping or disabling this service will result in system instability.
*One of the basic natures of your operating systems of today are Plug and Play. Install a device or component and your system automatically detects it. Without this, your system will not ask for proper drivers to be installed. You will be left unaware that you have hardware configuration problems if not immediately apparent through normal operation of your machine. In other words, don't disable this baby!

Duvod byl povypinani vseho, co se mi nezdalo podstatne, vzhledem k tomu, ze k tomu stroji nic nepripojuji a ma verejnou IP.

Nicmene - problem pretrvava i po zapnuti PnP, vytuh je ted periodicky, zhruba po 1-2h.

:-/

UPDATE: Zda se (stredni doba vyskytu havarie vyznamne prekrocena),ze problem byl vyresen chkdiskem, vyskytoval se nejaky problem v system32/catroot2 ...