Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oddily

Mam 3 oddily (C 100mb),D 250 GB a E 225 GB a ja potrebuji aby Cecko bylo prohozeno s Eckem (tak aby E melo 100 mega) je to kvuli instalaci protoze jedna aplikace se instaluje automaticky na cecko

Pokud jsou ty oddíly na jednom disku, bude to hodně časově náročné.
Budeš potřebovat nějaký spolehlivý nástroj na změnu oddílů (např. Acronis Disk Director)
Důležité věci zálohuj v každém případě!

Nejrychlejší cesta
1. pokud máš možnost zazálohovat někam obsah oddílů D a E, tak to udělej
2. zruš oddíly D a E
3. pomocí nástroje zvětši velikost oddílu C
4. znovu vytvoř oddíly D a E a vrať na ně data

Cesta bez přenesení dat (vše pomocí nástroje na změnu velikosti oddílů)
1. zmenšit velikost oddílu E z levé strany
2. posunutí oddílu D doprava
3. roztažení oddílu C
veškeré operace, kdy se hýbe se začátkem oddílu jsou hodně časově náročné - řádově hodiny. Tak s tím musíš počítat a pustit to třeba večer a doufat.

Další možnost
1. zmenšit velikost oddílu E zprava
2. vytvoření dalšího oddílu z volného místa a zařadit jej jako složku v oddílu C