Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volby: kuriozita!

Můj bývalý spolužák z gymplu mi poslal v příloze program (bojím se použít slova strany) FIS (Folklor i Společnost), která kandiduje v parlamentních volbách. Zkuste posoudit co píšou na oficiálním webu: clanek.php

Já dostal ten dokument ve formátu doc, otevřel jsem ho ve WordPadu (nemám tu Word) a dostal jsem program o 33 bodech, ale chyběly mi body 1, 3, 7, 10, 12, 17, 19, 21, 25, 26, 29 a 30 (nehodlám to přepočítávat, zda je stejnej počet na webu a v tom doc, je mi to jedno).

Je to naprostej amatérismus a docela mě udivuje, že někdo svoje jméno spojí s takovouhle slátaninou. Nikde se nedozvíte JAK toho chtějí dosáhnout, která strana bude přirozeným partnerem, nikde žádná ekonomická úvaha, nikde žádný data, jen samý závěry. Kecy typu "změníme tohle" bez popisu jak toho dosáhnout, co to přinese jsou jen bláboly. Ekonomická naivita "euro za 5 korun", to asi EU bude muset počkat až... nechce se mi to dál rozvíjet, nad takovým blábolem asi nemá cenu uvažovat dál.

Spolužákovi jsem napsal co si o tom myslím, asi budu mít o kámoše míň.

Jak se to jeví vám?

Pavel

Tak jsem to nemyslel, mluvil jsem jen o konkrétním programu FIS. Letos jsem větší blábol ještě nečetl. Těch chyb co tam mají, nelogičnost programu typu individuální odpovědnost versus bezplatný zdravotnictví...

Toho J.P. kterej kandiduje znám totiž osobně.

Pavel

Toto je zas môj osobný názor. Totiž my si vo voľbách nevyberáme stranu, ktorá má program, s ktorým sa stotožňujeme, ale stranu, ktorá nám sľúbi to čo by sme si tak veľmi želali. Ono je to niečo ako vidina zlatej rybky. Mám napríklad voliť Fica za to, že sľúbil 1,7 násobný nárast minimálnej mzdy? Veď Dzurinda kedysi sľúbil dvojnásobné platy a z 3060 sa vyšplhali na 5800 (čísla si už presne nepamätám), čo je dokonca viac ako 1,7 násobok. Je teda Dzurinda lepší ako Fico? Fico sľubuje, lebo sa chce dostať ku korýtku a tí čo majú sľubujú, lebo chcú ešte viac. Za môj hlas vo voľbách dostane strana 60 Sk. A k čomu im to bude? Na strihanie pásky pri dokončení ďalšieho úseku R1? Alebo na vysvietenie ďalšieho hradu v hodnote 16 miliónov, ale aby už okolo nášho mesta urobili dialnicu, lebo tu máme cestu smrti to nie (to naša primátorka je teraz taká skloňovaná). Už to bolo 2x preložené. Možno sa zobudia až vtedy, keď raz pán premiér pôjde s rodinou na výlet a niekoho z rodiny mu privalí kamión. Nie len tá strana, o ktorej píšeš vymýšľa nezmysly. Je to každá strana a my občania sa tvárime ako žena po ponuke na sobáš. Usmiata, hoci nevie, čo ju čaká.

jj, četl jsem o vaší starostce v novinách a aj slyšel v rádiu. Klobouk dolů, je vidět, že není ve funkci jen pro peníze, ale že chce i něčeho ve funkci dosáhnout pro lidi.

ad. VOLBY 2006
2.6 - tedy odjíždím na dovolenou (sladká Francie), takže to nějak nestihnu. Ani mě to nevadí, stejně nevím koho, nevidím mezi nima rozdíl. Stejným způsobem jsem přišel o referendum o vstupu do EU: válel jsem se v Kalábrii na pláži.

Z bodů 1. i 2. je tak nějak jasné, že ten J.P. ti na gymplu byl dost blízký (myslím kamarád). Zvykni si ale na to, že život těmito studentskými vztahy většínou setsakra zamíchá, .... i já jsem se dostal do situace, že vynikající kamarád ze studií (parádně jsme si rozuměli), se po x_letech při setkání "pochlubil" členstvím v jakési sektě ... začal mi vysvětlovat jak ho to "očišťuje" a pod ... a .... byl jsem tenkrát z toho dost na větvi, zvláště, když mi začal vykládát o "výhodách" členství u NICH ..3-[ .... prostě kamarádství SKONČILO. :-/

Jo je to tak, byli jsme taková menší parta 4 kamarádů. Už je to dávno a s nikým z nich jsem se už léta neviděl. Nepíšu to sem proto, že bych si brečel do piva :-) Beru to opravdu jako kuriozitu "co je všechno možný", rozhodně bych to do něj neřekl.

Chlap může zblbnout z různejch důvodů: mladá holka, alkohol, drogy, automaty, (pozor: počítače!) no a i ty sekty (což je kolikrát velmi smutný, jak někomu vymyjou mozek). Je mi líto že tvůj kamarád takhle dopadl.

Pavel