Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jake mate zkusenosti se streamovanim videa?

Tak to vypada, ze me dneska hokej zastihne v praci v podzemni laboratori, kde neni televize a dokonce ani signal. Ale k cemu mame internet a tv karty, kdyz uz ne k tomuhle?
Zajimalo by me, jestli s tim mate nekdo zkusenosti a co k tomu pouzivate.
Ja jsem ted pres vzdalenou plochu zprovoznil streamovani CT2 z domova (mpeg4 div3 + mpeg audio layer 3, aby se to dalo otevrit prakticky v kazdym mediaplayeru) pomoci VLC. VLC je na tohle osvedceny, ale ani nova verze neni bez much - i kdyz uz ma clovek vymysleny vsechna nastaveni formatu, streamovani atd., stejne se to musi spoustet nanekolikrat, protoze se obcas nektery volby svevolne zmeni a podobne (a to uz nemluvim o tom, ze si to nastaveni nepamatuje, takze clovek musi pokazdy nastavovat 20 veci znovu rucne :x:).
Jeste mam nejake zkusenosti s Helix Serverem ve spojeni s Mobile Producerem Live - na tom je fajn, ze umi streamovat i do mobilu (nejenom do "smart"-mobilu s realplayerem, ale treba i do "hloupych" nokii, ktere umi "*.3gp") ~ no ale to je v tomhle pripade asi trochu kanon na vrabce.
Znate nekdo neco lepsiho? Idealne neco takoveho: "vyber capture device -> vyber kanal na tuneru -> nastav datovy tok pro video a pro audio -> nastav port -> spust vysilani"?:-)

Jo! Tak to nakonec dobre dopadlo ~ VLC mi viteznej gol dovalil sice s desetivterinovym zpozdenim, ale je to doma!
Kvalita byla ok, bez skobrtani; mel jsem nastaveny dva stupne - jeden kvalitni do pc, druhej horsi do telefonu. Na semifinale zkusim zas Helix, at je zmena 8-)
Koukam, ze se tohle tema moc nechytlo. Kdyby to nekoho zajimalo, tak muzu napsat nejakej jednoduchej step-by-step navod (jestli tu teda budou ty clanky). Nic na tom neni a obcas se to muze hodit.

JR_Ewing: Neodhadnes nahodou, jaky linuxovy stroj je pro streamoveni jedne dvb-t karty (tj. jednoho transponderu) minimalne potreba (cpu, pamet)?
A druha otazka - jak dlouho ti trvalo nakonfigurovat a rozjet vls? Kdybych se do toho pustil a na necem se zasekl, poradis?